צפו בתפילה למען גלעד שליט בכותל

היום חל יום הולדתו ה-23 של גלעד שליט, הרביעי במספר בעודו בשבי החמאס בעזה. הערב התכנסו בני המשפחה, החברים ואזרחים רבים נוספים בכותל המערבי ונשאו תפילה מיוחדת שחיבר הרב לאו. צפו בתפילה בכותל המערבי

יומולדת עצוב בשבי: הערב העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט את עצרת התפילה המונית למען גלעד שליט מהכותל המערבי, לציון יום הולדתו העברי שחל היום - ולמען השבתו הביתה.

"אם היינו אופטימיים לא היינו מגיעים להתפלל", אמר הערב נועם שליט, אביו של החייל החטוף, על הדיווחים האחרונים על פריצת דרך במו"מ לשחרור בנו.

את התפילה - "כולנו אחד למען גלעד" חיבר הרב ישראל מאיר לאו שליט"א. נוסח התפילה:

"מי שבירך אבותינו, אברהם יצחק ויעקב, יוסף משה ואהרן, דוד ושלמה,
 הוא יברך וישמור וינצור את גלעד בן אביבה ונועם שליט
 יפדהו משביו ויחזירו לשלום בקרוב, בעבור שכל בית ישראל מתפלל למענו.
הקב"ה ימלא רחמים עליו ירבה כוחו ויבטל צערו,
ישלח לו רפואת הנפש ורפואת הגוף
ויחזירהו לחיק משפחתו במהרה, ונאמר אמן".

משפחתו של החייל החטוף, חברים ואזרחים רבים השתתפו בתפילה. "אנחנו מתפללים שיהיה לראש הממשלה ולשריו את הכוח לקבל החלטות של מנהיגים שמוטל עליהם להחזיר את גלעד הביתה", אמרו היום לחדשות 2 באינטרנט במשפחת שליט. "זוהי תפילה שיהיה להם הכוח והאומץ לכך".

רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ' הסביר לחדשות 2 באינטרנט את מטרת התפילה: "זו תפילה חשובה ורגע של התייחדות של העם היהודי בתפילותיו עם גלעד שליט". הרב האמין בכוחה של התפילה להחזיר את שליט. "אני לא מיסטיקן. אני יהודי מאמין שכוח התפילה הוא כוח אדיר. התפילה יכולה לעשות דברים שנראים קשים לכולנו, ואני מאמין שאם כולנו נתפלל מכל הלב - התפילה הזאת תגיע לבורא עולם והוא ישוב לציון ברינה".

רב הכותל סיפר כי תפילות למען שליט מתקיימות בכותל המערבי לא רק ביום הולדתו, אלא לאורך כל השנה. "הפעם זו תפילה שקבוצת חברים מקיימת ביום הולדתו העברי", הסביר. "אני קורא להמוני בית ישראל בכל בתי הכנסת בעולם להצטרף לתפילה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

מו"מ לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

"התקדמות ניכרת בשיחות למען שליט"

"סעדאת הועבר כהכנה לעסקת שליט"

משלחת חמאס הגיעה במפתיע לקהיר - "ללא קשר למו"מ עם פת"ח"

חמאס: מאיפה מובארק יודע אם שליט בחיים או לא?  

הווידאופדיה: גלעד שליט