מצרים: התקדמות ניכרת בשיחות לשחרורו של שליט

רה"מ בנימין נתניהו הסכים לחדש את השיחות עם החמאס מהמקום בו הופסקו בעידן אולמרט - ומאז חלה התקדמות משמעותית, כך מדווח הבוקר העיתון "א-שרק אל-אווסט". חמאס הסכים לגרש חלק מהאסירים. בערב: שידור חי באתר מהכותל

גלעד שליט. בדרך הביתה? (חדשות 2)

מקורות מצריים אומרים הבוקר כי ישנה התקדמות ניכרת בשיחות בין ישראל לפלסטינים בעניין עסקת השבויים - כך מדווח הבוקר העיתון "א-שרק אל-אווסט". על פי הדיווח, ההתקדמות הושגה הודות למה שהוגדר "תפנית חיובית של ראש הממשלה בנימין נתניהו". אותם המקורות ציינו כי "נתניהו הסכים לחדש את השיחות מול החמאס מהנקודה בהן הופסקו בעידן אולמרט".

העיתון מדווח כי גם חמאס הפגין ככל הנראה גמישות עם חידוש השיחות, בעניין סוגיית הגירוש. המקורות המצריים אמרו לעיתון כי סוכם עם ישראל לגרש כמה מן האסירים שישוחררו במסגרת העסקה. "ההסכמה של החמאס התקבלה לאחר שהאסירים ערכו משאל בינם לבין עצמם בתוך בתי הכלא בישראל". אותם מקורות אף ציינו כי עסקת השבויים שתיחתם תהווה למעשה חלק מעסקה כוללת, שתשיג רגיעה ופיוס פנים-פלסטיני.

על פי הדיווח, ההתקדמות המשמעותית במאמצים הדיפלומטיים התאפשרה על רקע ביקוריהם של ראש הממשלה בנימין ונשיא המדינה שמעון פרס בחודש שעבר במצרים. "הביקורים שדרגו במספר דרגות את שיתוף הפעולה הביטחוני ואת היחסים בין ישראל למצרים, במיוחד על רקע חשיפת תא הטרור של חיזבאללה בסיני", אמרו המקורות.

משפחת שליט: "מתפללים להחלטה שתשיב את גלעד"

בכותל המערבי תיערך הערב תפילה לציון יום הולדתו של החייל גלעד שליט, שחל היום, ולמען השבתו. משפחתו של החייל, חברים ואזרחים רבים יפקדו את התפילה, אותה נעביר כאן באתר האינטרנט של חדשות 2 החל מהשעה 19:00.

"אנחנו מתפללים שיהיה לראש הממשלה ולשריו את הכוח לקבל החלטות של מנהיגים שמוטל עליהם להחזיר את גלעד הביתה", אמרו לחדשות 2 באינטרנט במשפחת שליט. "זוהי תפילה שיהיה להם הכוח והאומץ לכך".

את המתפללים הרבים שיגיעו הערב לכותל יקבל רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ'. "זו תפילה חשובה ורגע של התייחדות של העם היהודי בתפילותיו עם גלעד שליט", אמר רבינוביץ' לחדשות 2 באינטרנט. "אני לא מיסטיקן. אני יהודי מאמין שכוח התפילה הוא כוח אדיר. התפילה יכולה לעשות דברים שנראים קשים לכולנו, ואני מאמין שאם כולנו נתפלל מכל הלב - התפילה הזאת תגיע לבורא עולם והוא ישוב לציון ברינה".

רב הכותל סיפר כי תפילות למען שליט מתקיימות בכותל המערבי לא רק ביום הולדתו, אלא לאורך כל השנה. "הפעם זו תפילה שקבוצת חברים מקיימת ביום הולדתו העברי", הסביר. "אני קורא להמוני בית ישראל בכל בתי הכנסת בעולם להצטרף לתפילה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

מו"מ לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

"סעדאת הועבר כהכנה לעסקת שליט"

משלחת חמאס הגיעה במפתיע לקהיר - "ללא קשר למו"מ עם פת"ח"

חמאס: מאיפה מובארק יודע אם שליט בחיים או לא?  

הווידאופדיה: גלעד שליט