נתניהו: "לא נחזור על טעות ההתנתקות"

ראש הממשלה והשרים ציינו בישיבת הממשלה השבועית 4 שנים לתכנית ההתנתקות. "הפינוי לא הביא לא לשלום ולא ביטחון", אמר נתניהו. לבני, שסיירה באותה שעה בעיר הבה"דים בנגב ציינה בתגובה: "ההתיישבות בעזה מעולם לא נועדה לשרת את צרכי הביטחון של ישראל"

"הפינוי החד צדדי מרצועת עזה לא הביא לא לשלום ולא ביטחון" - כך הצהיר הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית שבה מציינים השרים ארבע שנים להתנתקות. "לא נחזור על הטעות הזו".

על הסדר מול הפלסטינים אמר ראש הממשלה: "אנחנו רוצים בהסכמים דו-צדדיים שיש בהם הכרה אמיתית וסידורי ביטחון שניתן להבטיח את קיומם ואכיפתם".

בזמן הישיבה סיירה יושבת ראש האופוזיציה ציפי לבני בעיר הבה"דים בנגב.בתגובה לדבריו של ראש הממשלה אמרה לבני "יצאנו למבצע עופרת יצוקה על מנת להשיג הרתעה מחדש, ומול ארגוני הטרור מדינת ישראל השיגה הרתעה - זה דבר שמוכח".
בהמשך ציינה לבני שההתנתקות סיפקה לישראל את מרחב התמרון ואת היכולת להגיב לירי בשטחה וזה מה שהיא צריכה לעשות. "ההתיישבות מעולם לא נועדה לענות לצורכי הביטחון של ישראל. פינוי הישובים מעזה היה מעשה נכון מבחינה היסטורית וביטחונית".
לפני הישיבה התייחס השר להגנת הסביבה גלעד ארדן לוועידת הפת"ח שהתקיימה בשבוע שעבר בבית לחם. "אין הבדל מהותי בין חמאס לפת"ח", אמר השר. "זה מצער מאוד ואולי כדאי שאובמה ישים לב איפה להפעיל לחצים".

פרס בפברואר: "לא נחזור על הטעות שעשינו כשעזבנו את עזה"

נשיא המדינה שמעון פרס אמר בהתבטאות יוצאת-דופן בוועידת הנשיאים בחודש פברואר השנה כי "לא משנה מה יקרה בעתיד, לא נחזור על הטעות שעשינו בזמן שעזבנו את עזה".

"הייתי בעד היציאה מעזה", הוסיף פרס, "ואני מרגיש כאחד האנשים שטעו - אז אני חושב שבהתחלה היינו צריכים לעשות את זה בצורה אחרת". עם זאת, יש לציין כי פרס כבר אמר בעבר שתכנית ההתנתקות מעזה "הייתה הכרחית".

בבית הנשיא הבהירו אז כי נשיא המדינה תומך בהליך ההתנתקות ומדגיש כי הליך זה היה חיוני עבור מדינת ישראל למען אובדן חיי אדם של תושבים וחיילים רבים.

הווידאופדיה: ההתנתקות

הנשיא החליט: חנינה למתנגדי ההתנתקות