אבו מאזן נבחר שוב לראשות הפת"ח: "בירתנו היא ירושלים"

חרף המחלוקות והביקורת הקשה של הרחוב הפלסטיני, בחרו היום צירי הפת"ח המשתתפים בוועידה השנתית ביו"ר הרשות הפלסטינית לכהונה נוספת בתפקיד ראש התנועה. הראיס היה המועמד היחיד לתפקיד. "נשחרר את אדמתנו ואת האסירים", הבטיח בנאום הניצחון

בחירות בצל המחלוקת: יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, נבחר היום לכהונה נוספת בתפקיד ראש תנועת הפת"ח - לאחר שהיה מועמד יחיד לתפקיד. אלפי צירי התנועה, שהגיעו לוועידה השנתית המתקיימת בימים האחרונים בבית לחם, עמדו והריעו לראיס על היבחרו לתפקיד.

מאז נפתחה הוועידה דווח רבות במהלך השבוע על חילוקי הדעות העזים שהתגלעו בין המשתתפים. על מנת להדוף את הדיווחים והביקורת ברחוב הפלסטיני, החליט אבו מאזן בנאום היבחרו לדבר ולהדגיש את נושאי הליבה, העומדים בגדר קונצנזוס ברשות הפלסטינית, ואשר עליהם אין מחלוקת. "אנו פה כדי לשחרר את האדמה הפלסטינית ולהקים את מדינתנו שבירתה ירושלים", הצהיר וזכה לתשואות הנוכחים.

"נשחרר את האסירים"

אבו מאזן ידע היטב שמקשיבים לו גם בירושלים, ועל כן החליט למקד את נאומו בנושאי האחדות הפלסטינית ובנושאים העומדים בראש סדר היום בישראל. "תנועת הפת"ח נחושה לשחרר את 11 אלף האסירים הפלסטינים בבתי הכלא הישראליים", אמר הראיס, אולם לא התייחס מעבר לכך להקפאת התהליך המדיני מול ישראל, מאז היבחרו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בראשית השבוע יצאו מהוועידה שתי הצהרות של המשתתפים: הראשונה בהן הייתה שהעם הפלסטיני לא יכיר בישראל כמדינה יהודית, והשנייה - הכרזה על ירושלים כ"בירתה הנצחית של פלסטין".