ש"ס זועמת על סרקוזי: "מה היה קורה אם היה מדובר באפיפיור?"

נמשכת הסערה בעקבות פנייתו של נשיא צרפת לראש הממשלה נתניהו, לשחרר את מתכנן רצח הרב עובדיה. "להחזיר את הפנייה בצירוף מחאה", קרא היום שר הדתות יעקב מרגי. אלי ישי: "אני נגד מחוות חד-צדדיות, וודאי לטובת טרוריסטים". בשגרירות צרפת בישראל אישרו את דבר שליחת המכתב לרה"מ, אך הדגישו: לא הייתה השוואה לשליט

הסערה שבעקבות הסערה: בש"ס עדיין לא נרגעים מפנייתו של נשיא צרפת ניקולה סרקוזי, לראש הממשלה בנימין נתניהו, בה קרא לשחרר את מתכנן רצח הרב עובדיה. "אני מתפלא על הנשיא הידידותי סרקוזי שבכלל נכנס לזה", אמר היום איש התנועה, שר הדתות יעקב מרגי. "אני קורא לראש הממשלה להחזיר את הפנייה בצירוף מחאה ובתחושה של פגיעה ברגשות החברה הישראלית".

השר מרגי מיהר להשוות בין הרב עובדיה לאיש דת מוכר אחר. "מה היה קורה אילו מחבל היה מנסה לפגוע באפיפיור, ואז היה קם מנהיג שהיה מבקש לבוא לקראתו?", הוא תהה. "כל העולם הנאור היה עומד על רגליו, מזדעזע ומגנה".

גם יו"ר התנועה, שר הפנים אלי ישי, יצא נגד הבקשה הצרפתית. "אני נגד מחוות חד צדדיות - וודאי לטובת טרוריסטים", אמר. "לא ראינו מחוות שהופנו לגלעד שליט, שגם הוא אזרח צרפת", הוא הוסיף.

במשרד החוץ הביעו פליאה רבה כאשר התקבלה הידיעה בעניין בקשתו של הנשיא הצרפתי, ידיעה שהכתה גלים גם בתקשורת הצרפתית עוד בראשית השבוע. גורמים במשרד החוץ שבו והדגישו היום כי הפרסומים בדבר העברת בקשתו של נשיא צרפת לידי המחלקה המשפטית במשרד - אינם נכונים, וכי הדבר מטופל על ידי משרד ראש הממשלה. 

בשגרירות צרפת בישראל אישרו היום את דבר שליחת המכתב, אך בניגוד לפרסום הדגישו כי "לא נעשתה השוואה בשום שלב בין המקרה של חמורי לעניינו של גלעד שליט".

"נשיא צרפת שלח את מכתבו לראש הממשלה נתניהו כדי להסב את תשומת ליבו למצבו של סלאח חמורי והתייחסות של רשויות החוק הישראליות במידת מה של סלחנות לנושא", כך הבהיר היום בכיר במשרד החוץ הצרפתי את עניין פניית הנשיא הצרפתי לראש הממשלה הישראלי בעניין חמורי.

עוד מציין הגורם כי, "בצרפת עוקבים אחר מצבו של חמורי ואחר ההליכים במשפטיים בעניינו וביקורים של נציגים צרפתיים יימשכו כסדרם"

עוד באותו נושא: 

הווידאופדיה: הרב עובדיה יוסף

סרקוזי לנתניהו: תיפטר מליברמן

סערה סביב דברי סרקוזי על ליברמן

84% מהציבור: סרקוזי, אל תתערב