ליברמן: לא הפלסטינים הם הבעיה שלנו- אלא אחמד טיבי

"הבעיה המרכזית שלנו היא לא הפלסטינים אלא אחמד טיבי ודומיו- הם מסוכנים מהחמאס ומהג'יהאד ביחד", כך אומר הבוקר שר החוץ אביגדור ליברמן בעת ביקור בכפר רג'ר בצפון. ליברמן התייחס לוועידת פתח שנערכה אתמול והביע דאגה דווקא מנאומו של ח"כ אחמד טיבי ולא של יו"ר הרשות אבו-מאזן

שר החוץ אביגדור ליברמן הרחיק בצהריים עד לכפר רג'ר בצפון. הוא אמנם התייחס בדבריו למחלוקת אודות הכפר שמחולק בין ישראל ללבנון, אבל לא שכח גם לתקוף את יריביו הפוליטיים. "הבעיה המרכזית שלנו היא לא הפלסטינים, אלא אחמד טיבי ודומיו", אמר. "הם מסוכנים מהחמאס ומהג'יהאד ביחד". ליברמן התייחס בדבריו לנאום שנשא ח"כ אחמד טיבי בוועידת הפת"ח.

"מי שעקב אחרי הנאומים", אמר השר, "הבין שהבעיה היא לא נאומו של אבו-מאזן אלא נאומו של טיבי, שעומד בסתירה מוחלטת למגילת העצמאות שאומרת שישראל היא מדינה יהודית בארץ ישראל. ישראל צריכה להחליט אם היא דמוקרטיה מתגוננת או דמוקרטיה מתאבדת".

טיבי אמר בנאומו כי המדינה הפלסטינית שתקום צריכה להיות "נקייה ממתנחלים", והוסיף: "צאו מאדמות פלסטיניות, צאו מהנשמה שלנו, צאו כבר!".

ליברמן סייר בכפר רג'ר, בהר דב, וערך תצפית על חוות שבעא. הוא נפגש עם ראש מועצת רג'ר, אחמד פתאל, חברי המועצה וראש המועצה האזורית גליל עליון אהרון ולנסי.

"את ישראל מנחים שני שיקולים: ביטחון ישראל ושיקול הומניטרי הנוגע לתושבי המקום", אמר ליברמן והוסיף כי הוא טרם קיבל החלטה באשר להמלצה שיציג בפני ראש הממשלה בנוגע לגורל הכפר. עם זאת הבטיח ליברמן כי "כל החלטה תשתדל להתחשב ברצונם של התושבים במידת האפשר".

אבו מאזן: החמאס פוגעים בדמוקרטיה

אתמול התקיימה בבית לחם ועידת הפת"ח הרשמית בראשות יו"ר הרשות אבו-מאזן, לראשונה זה 20 שנה. מטרת הוועידה: לאמץ את פיתרון שתי המדינות לשני העמים, אך גם לשמור על אפשרות "המאבק המזוין" עם ישראל.

בנאומו התייחס אבו מאזן לאנשי החמאס כ"נסיכי החושך, שמחלקים את המולדת ופוגעים בדמוקרטיה, ומונעים מאנשי הפת"ח להצטרף לוועידה".

הווידאופדיה: אביגדור ליברמן

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק