רה"מ הציל את ילדי הזרים, בינתיים

נתניהו, ישי ושטייניץ סיפקו חבל הצלה זמני לחלק מילדי מהעובדים הזרים בישראל. על פי החלטת רה"מ ושני השרים, גירוש הילדים והוריהם יידחה בשלושה חודשים. במהלך פרק הזמן המוגבל תגבש הממשלה מדיניות בסוגייה

אולי זה בצל אווירת הפיוס של ט' באב, אולי בגלל הלחץ הציבורי: ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט הערב כי גירושם של ילדי העובדים הזרים מישראל יידחה בשלושה חודשים.

במהלך פגישתו של נתניהו עם שר הפנים אלי ישי ושר האוצר יובל שטייניץ הוחלט כי במשך פרק הזמן המוגבל תגובש מדיניות לטיפול בילדים ובהוריהם השוהים בישראל שלא כחוק. כמו כן סוכם כי השר ישי יכנס דיונים בנושא זה בוועדת השרים לעניין העסקת עובדים זרים בראשותו, ובהשתתפות הגורמים המקצועיים.

במקביל הדגישו השלושה כי למרות המחווה הזמנית, תימשך מדיניות הממשלה להוצאת השוהים הבלתי חוקיים מגבולות הארץ ולעידוד יציאתם מן הארץ מרצון. "הזרימה הבלתי פוסקת של שוהים בלתי חוקיים לתוך ישראל בשנים האחרונות הביאה למצב שבו שיעור העובדים הזרים בישראל הוא מהגבוהים בעולם יחסית להיקף האוכלוסייה המקומית ולמספר המועסקים במשק", נמסר מלשכת ראש הממשלה. "עובדה זו מגדילה את האבטלה בקרב ישראלים ומשנה משמעותית את האיזון הדמוגרפי הפנימי בישראל".

פרס: לגלות רגישות

בלשכתו של נתניהו ציינו כי שר האוצר ושר המשפטים יגבשו במהלך שלושת החודשים הקרובים הצעת חקיקה בעניין העצמת האכיפה והענישה של ישראלים המעסיקים עובדים בלתי חוקיים, שתובא למושב החורף של הכנסת. "במקביל ידון הקבינט בתופעה המתרחבת של המסתננים הבלתי חוקיים בגבול הדרומי ובדרכים להגבלת הפיקוח בגבולות", הוסיפו בלשכה.

לפני הפגישה פנה הנשיא שמעון פרס לשר הפנים במכתב מרגש, וביקש ממנו למצוא פתרון לסוגיית גירוש ילדי העובדים הזרים. "מי שכעם סבל מרורים בארצות הגולה ראוי שיהא רגיש כלפי הזולת החי בקרבו", כתב פרס.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק