מיטשל בתום פגישה עם נתניהו: מקווה שמתקרבים להבנות

השליח האמריקני המיוחד למזה"ת מיטשל נועד עם רה"מ נתניהו ודן עימו בתהליך המדיני. "הייתה פגישה טובה", סיכמו בלשכתו של נתניהו. השניים קבעו להיפגש שוב בחודש הבא

"הייתה פגישה חיובית מאוד שנמשכה כשעתיים וחצי בארבע עיניים, ויש רצון גדול של שני הצדדים להתקדם"- כך סיכמו בצהריים בלשכת ראש הממשלה את הפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל.

השניים ערכו פגישת עבודה במהלכה שוחחו על הנושאים המדיניים. בסיומה הם קבעו להיפגש שוב בחודש הבא בישראל. "הייתה פגישה טובה וחלה התקדמות", אמר מיטשל בתום הפגישה. "אנחנו מקווים שאנו מתקרבים להבנות שיהוו את הבסיס להמשך התהליך המדיני".

האם מישטל הביא מסר מסוריה?

מיטשל הגיע לישראל ישירות מארמונו של נשיא סוריה בשאר אסד. ממשרדו של נתניהו לא נמסר האם השניים דנו, כפי שהיה צפוי, באפשרות לחדש את המשא ומתן העקיף בין ישראל לסוריה. בסביבת ראש הממשלה העריכו אמש כי מיטשל יביא עימו מסר מדמשק בעניין חידוש המשא ומתן.

אתמול ביקר בירושלים שר ההגנה האמריקני רוברטס גייטס, שנועד עם ראש הממשלה ועם שר הביטחון אהוד ברק. הפגישה התמקדה באיום הגרעין האירני. גייטס אמר כי לטהרן יש חודשיים בלבד להיענות להצעתו של אובמה לפתוח בדיאלוג.

נתניהו: לא בכל יש הסכמה

עוד אמר שר ההגנה האמריקני כי האינטרס הביטחוני של אירן הוא לוותר על תכנית הגרעין. שר הביטחון ברק אמר שישראל מודעת להשלכות האפשריות של פעולה צבאית נגד אירן, אך ישראל מחויבת בראש ובראשונה לשמור על ביטחונה.

"גם ביחסים ידידותיים, לא בכל הנקודות יש הסכמה מלאה", אמר שלשום ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה, בהתייחסו ליחסים המתוחים בין ישראל וארצות הברית. "אנו מנסים להגיע להבנה בנקודות אלה על מנת שנוכל לקדם יחד שלום".

מדובר בהתייחסות יוצאת דופן של ראש הממשלה לטיב היחסים עם בעלת הברית החזקה של ישראל. הקריאה האמריקנית בשבוע שעבר להקפיא גם את הבנייה בירושלים, הביאה למשבר נוסף ביחסים עם ארצות הברית, מה שגרם ככל הנראה לנשיא האמריקני ברק אובמה לשלוח לאזור סוללת בכירים מממשלו, בניסיון לפייס את נתניהו.

הווידאופדיה: בנימין נתניהו

הווידאופדיה: ברק אובמה