רוברט גייטס מרגיע גם את נתניהו

מזכיר ההגנה האמריקני הדגיש גם במהלך פגישתו עם ראש הממשלה שהזמן של האירנים הולך ואוזל. "ארה"ב וישראל רואות עין בעין את איום הגרעין האירני", הרגיע גייטס את עמיתו

בנימין נתניהו ורוברט גייטס (רויטרס)

אם למישהו בירושלים היה עוד ספק, חוזר שוב מזכיר ההגנה האמריקני, רוברט גייטס ומדגיש: סבלנותנו כלפי הגרעין האירני הולכת ופוחתת.

במהלך פגישת עבודה שקיים עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאחר שנועד עם שר הביטחון אהוד ברק, הצהיר גייטס כי מדיניות "החתירה למגע" עם טהרן תהיה מוגבלת בזמן. "ארה"ב וישראל רואות עין בעין את איום הגרעין האירני", אמר מזכיר ההגנה לנתניהו.

ראש הממשלה הדגיש באוזניו של גייטס את הרצינות הרבה אותה מייחסת לשאיפות ההתחמשות של הרפובליקה האיסלאמית, וחזר על הצורך לפעול בכל האמצעים כדי למנוע מאירן להשיג יכולת צבאית גרעינית.

בנוסף דנו שני המנהיגים בשורה של נושאים שונים בתחומים מדיניים, ביטחוניים ואסטרטגיים. מלשכתו של ראש הממשלה ציינו כי הפגישה התנהלה ב"אווירה חיובית מאוד".

"תשובה מאירן - עד בוא הסתיו"

מוקדם יותר, במהלך פגישתו עם ברק, הציב גייטס אולטימטום לאירן בנוגע לנושא הגרעין. "וושינגטון מצפה לתגובה מאירן עד בוא הסתיו", ציין.

בתום הפגישה בין השניים שנערכה במלון "המלך דוד" בירושלים, נראה היה שיש הסכמה בין הצדדים בנושא הגרעין האירני. גייטס אמר כי ישראל וארצות הברית מסכימות שאירן גרעינית תערער את היציבות במזרח התיכון, וציין עוד כי השיח הדיפלומטי עם אירן מוגבל בזמן.