גייטס: ארה"ב מצפה לתשובה מאירן עד בוא הסתיו

שר הביטחון ברק נפגש הבוקר עם שר ההגנה של ארה"ב כדי לדון עמו בנושא הגרעין האירני. גייטס ציין כי שתי המדינות מסכימות על הסכנה בקיומה של אירן גרעינית, והבטיח להמשיך לסייע לישראל להגן על עצמה. ברק הודה לגייטס על הדברים, אבל הדגיש: "ישראל מעדיפה להגן על עצמה בעצמה"

מזכיר ההגנה של ארה"ב רוברט גייטס מציב הבוקר בירושלים אולטימטום לאירן בנוגע לנושא הגרעין. בפגישה שערך עם שר הביטחון אהוד ברק, אמר גייטס כי וושינגטון מצפה לתגובה מאירן "עד בוא הסתיו".

בתום הפגישה בין השניים שנערכה במלון "המלך דוד" בירושלים, נראה היה שיש הסכמה בין הצדדים בנושא הגרעין האירני. גייטס אמר כי ישראל וארצות הברית מסכימות שאירן גרעינית תערער את היציבות במזרח התיכון, וציין עוד כי השיח הדיפלומטי עם אירן מוגבל בזמן.

בכל הקשור ליחסים בין ארצות הברית וישראל, הפגישה התקיימה באווירה טובה למדי, זאת בניגוד למתיחות בין המדינות בנושא הבנייה בהתנחלויות בתקופה האחרונה. במסיבת העיתונאים שנערכה בתום הפגישה, התייחס גייטס ל"יתרון האיכותי" של ישראל ואמר כי ארצות הברית תמשיך לספק לישראל את כל האמצעים כדי שתוכל לשמור על עצמה.

ברק: "ישראל מעדיפה להגן על עצמה בעצמה"

ברק מצדו הודה לגייטס על הדברים, אך ציין כי ישראל מעדיפה להגן עצמה בעצמה. "אנחנו מכירים תודה לאמריקנים על הסיוע העקבי בכסף ובטכנולוגיה, אבל אנחנו מעדיפים לקבל את הכלים, ולבצע את ההגנה של ישראל בעצמנו ועל אחריותנו", אמר ברק.

"אנחנו לא עיוורים לעובדה שלכל מה שאנו עושים יש השלכות על שכנינו", הוסיף שר הביטחון. "תמיד טוב לדעת שארה"ב כמעצמה החזקה ביותר בעולם ניצבת לצד מדינות מתונות מול גורמים סוררים במזרח התיכון ובפינות אחרות של העולם".