מיטשל לאסד: המטרה שלנו היא יחסים נורמלים בין ישראל לערבים

השליח האמריקני ג'ורג' מיטשל ביקר בדמשק ונפגש עם נשיא סוריה בשאר אסד. לאחר הפגישה הדגיש מיטשל כי אובמה נחוש להתקדם בכל המסלולים: "זה אומר שלום בין הישראלים לפלסטינים, בין סוריה לישראל, בין לבנון לישראל וכמובן בסופו של דבר לנרמול כולל בין ישראל לכלל מדינות האזור"

האמריקנים לא מבזבזים זמן ופועלים לחידוש המשא ומתן לא רק בין ישראל לפלסטינים, אלה גם לחידוש התהליך המדיני עם שאר מדינות האזור. רגע לפני שינחת השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ורג' מיטל בישראל, הוא עצר לביקור קצר אצל השכנה הצפונית סוריה לביקור מדיני עם הנשיא בשאר אסד.

"אמרתי לנשיא אסד שהנשיא אובמה נחוש לסייע בהגעה לשלום כולל בין ישראל למדינות ערב", אמר השליח אחרי הפגישה ופירט: "זה אומר שלום בין הישראלים לפלסטינים, בין סוריה לישראל, בין לבנון לישראל וכמובן בסופו של דבר לנרמול כולל בין ישראל לכלל מדינות האזור".

מיטשל הבהיר למארחו את העמדה האמריקנית לפיה "חידוש המשא ומתן ושלום כולל היא הדרך היחידה להבטיח יציבות, ביטחון ושגשוג לכלל המדינות באיזור".

זהו ביקורו השני של השליח בדמשק, מאז תחילת כהונתו של אובמה כנשיא ארה"ב. באמצע יוני נועדו השניים לפגישה בסיומה סוכם על השבתו של השגריר האמריקני לסוריה לאחר כארבע שנים. סוריה עצמה הודיעה מספר פעמים מאז כניסתו של ברק אובמה לבית הלבן כי היא מעוניינת מאוד שארצות הברית תיקח חלק פעיל בניהול השיחות עם ישראל.

מיטשל היום, גייטס מחר

בתום פגישותיו היום בישראל, צפוי מיטשל להיוועד ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן - ומשם להמשיך לבחריין ולמצרים, בניסיון לקדם מחוות מצד מדינות ערב כלפי ישראל.

ביקורו של מיטשל בישראל יהווה את ה"סיפתח" לרכבת האווירית של הבכירים האמריקניים, שצפויים להגיע לאזורנו במהלך השבוע. מחר יגיע לישראל שר ההגנה רוברט גייטס, לביקור קצר בן מספר שעות בו הוא צפוי להיוועד עם ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל. בהמשך השבוע יגיעו לישראל גם היועץ האמריקני לביטחון לאומי ג'יימס ג'ונס ויועצו של אובמה לענייני המזרח התיכון, דניס רוס.

נתניהו: מעריכים את יוזמת השלום הערבית

נתניהו: גם עם בנות ברית יש חילוקי דעות

הווידאופדיה: ברק אובמה