נתניהו: גם עם בנות ברית יש חילוקי דעות

ראש הממשלה התייחס באופן חריג למשבר הנוכחי עם הממשל האמריקני. "אנו מנסים להגיע להבנות כדי לקדם את השלום - לא בכל הנקודות יש הסכמה", אמר. היום יוועד נתניהו עם השליח האמריקני מיטשל - שמגיע לאזור בניסיון לפייס את ישראל

"גם ביחסים ידידותיים, לא בכל הנקודות יש הסכמה מלאה" - כך אמר הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, בהתייחסו ליחסים המתוחים בין ישראל וארצות הברית. "אנו מנסים להגיע להבנה בנקודות אלה על מנת שנוכל לקדם יחד שלום".

מדובר בהתייחסות יוצאת דופן של ראש הממשלה לטיב היחסים עם בעלת הברית החזקה של ישראל. הקריאה האמריקנית בשבוע שעבר להקפיא גם את הבנייה בירושלים, הביאה למשבר נוסף ביחסים עם ארצות הברית, מה שגרם ככל הנראה לנשיא האמריקני ברק אובמה לשלוח לאזור סוללת בכירים מממשלו, בניסיון לפייס את נתניהו.

ראשון להגיע לישראל כבר היום יהיה השליח האמריקני לאזור, ג'ורג' מיטשל, שיגיע ישירות מארמונו של נשיא סוריה בשאר אסד. השניים צפויים לדון היום באפשרות לחדש את המשא ומתן הבלתי-ישיר בין ישראל לסוריה. בסביבת ראש הממשלה מעריכים כי בהחלט קיימת האפשרות שמיטשל יביא עימו מסר מדמשק בעניין חידוש המשא ומתן.

בכירים נוספים בדרך

בתום פגישותיו היום בישראל, צפוי מיטשל להיוועד ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן - ומשם להמשיך לבחריין ולמצרים, בניסיון לקדם מחוות מצד מדינות ערב כלפי ישראל.

מחר יגיע לישראל שר ההגנה רוברט גייטס, לביקור קצר בן מספר שעות בו הוא צפוי להיוועד עם ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל. בהמשך השבוע יגיעו לישראל גם היועץ האמריקני לביטחון לאומי ג'יימס ג'ונס ויועצו של אובמה לענייני המזרח התיכון, דניס רוס.

"הביקורים החשובים האלה מתקיימים כחלק ממערכת קשרים ענפה והדוקה בין ישראל לארה"ב, מערכת שהתקיימה וממשיכה להתקיים", אמר הבוקר נתניהו.

הווידאופדיה: בנימין נתניהו

הווידאופדיה: ברק אובמה