לפני ירושלים: מיטשל נועד עם אסד

הדרך לישראל עוברת בדמשק: השליח האמריקני למזה"ת ג'ורג' מיטשל ישוב היום לביקור בארץ הקודש, ויוועד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. על הפרק: ניסיון להגיע להבנות בעניין הקפאת הבנייה בהתנחלויות. קודם לכן נועד מיטשל עם אסד בדמשק. "הייתה פגישה חשובה", אמר בתום הפגישה

מיטשל. ינסה להגיע להבנות (חדשות 2)

שב לאזור: השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל יגיע היום לישראל, וייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בפגישה בין השניים ינסה מיטשל להגיע עם נתניהו להסכמה על הקפאת הבנייה בהתנחלויות, אם כי בסביבתו של ראש הממשלה מעריכים כי גם בביקור הזה לא צפויים להגיע השניים להבנות.

מיטשל יגיע לישראל היישר מדמשק, שם נועד היום עם נשיא סוריה בשאר אסד. "הייתה פגישה חשובה וחיובית", אמר מיטשל בתום הפגישה לעיתונאים. בהודעה לקונית שניתנה בתום הפגישה, דווח כי השניים שוחחו בעניין תהליך השלום ושדרוג היחסים בין המדינות.

כלי תקשורת ערביים דיווחו במהלך סוף השבוע כי קיימת סבירות גבוהה שבתום הביקור יודיע מיטשל על חידוש המשא ומתן הבלתי-ישיר בין ישראל לסוריה. סוריה עצמה הודיעה מספר פעמים מאז כניסתו של ברק אובמה לבית הלבן כי היא מעוניינת מאוד שארצות הברית תיקח חלק פעיל בניהול השיחות עם ישראל.

רכבת אווירית מאמריקה

פגישתם של מיטשל ואסד היום תהיה השנייה בתוך חודש. באמצע יוני נועדו השניים, גם בדמשק, פגישה בסיומה סוכם על השבתו של השגריר האמריקני לסוריה לאחר כארבע שנים.

בתום פגישותיו היום בישראל, צפוי מיטשל להיוועד ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן - ומשם להמשיך לבחריין ולמצרים, בניסיון לקדם מחוות מצד מדינות ערב כלפי ישראל.

ביקורו של מיטשל בישראל יהווה את ה"סיפתח" לרכבת האווירית של הבכירים האמריקניים, שצפויים להגיע לאזורנו במהלך השבוע. מחר יגיע לישראל שר ההגנה רוברט גייטס, לביקור קצר בן מספר שעות בו הוא צפוי להיוועד עם ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל. בהמשך השבוע יגיעו לישראל גם היועץ האמריקני לביטחון לאומי ג'יימס ג'ונס ויועצו של אובמה לענייני המזרח התיכון, דניס רוס.

הווידאופדיה: בנימין נתניהו

הווידאופדיה: ברק אובמה