האו"ם: חיזבאללה הפר את החלטה 1701

בכיר באו''ם טוען כי המחסן שפוצץ בלבנון בשבוע שעבר שימש את חיזבאללה. בתום דיון במועצת האו''ם הודיע תת מזכ''ל הארגון אלן ל'רוי, כי בידי האו''ם הוכחות מוצקות שהמחסן היה בשימוש ותחזוקה של ארגון חיזבאללה. ל'רוי האשים את הארגון בהפרת החלטת 1701 שהתקבלה בסיום מלחמת לבנון השניה, שעיקרה פירוק הארגון מנשקו

שלו בדיון באו"ם, ארכיון (רויטרס)

מועצת הביטחון של האו"ם מצטרף להאשמות של מדינת ישראל וקבע שארגון חיזבאללה אשם בהפרת החלטה 1701, שהתקבלה בסיום מלחמת לבנון השנייה, זאת בעקבות פיצוץ מחסן הנשק בכפר חירבת סלים שבדרום לבנון לפני כשבועיים.

בדיון מיוחד שנמשך עד השעות הקטנות של הלילה, האשים תת מזכ"ל האו"ם לכוחות השלום אלן ל'רוי את חיזבאללה באחריות לאירועי הימים האחרונים. בתדרוך שערך אמר ל'רוי כי האתר שהתפוצץ היה מחסן פעיל שלפי הערכות האו"ם, שייך לארגון חיזבאללה ומהווה הפרה של החלטה 1701. זאת, בניגוד לטענת ממשלת לבנון.

"זה היה מקום פעיל ומתוחזק ויש עדויות מוצקות לכך שהופעל על ידי ארגון הטרור", הצהיר ל'רוי והוסיף: "הפרה זו ממחישה עד כמה המצב נפיץ בדרום לבנון ומראה את חשיבות של כוח יוניפיל שפועל למנוע הימצאות כוחות חמושים בדרום לבנון".

צבא לבנון סייע להסתיר ראיות

הישיבה החריגה נערכה לבקשת ארצות הברית, לאחר ששגרירת ישראל, הפרופסור גבריאלה שלו, הגישה השבוע שתי תלונות, בעקבות פיצוץ מחסן הנשק של חיזבאללה, פגיעה באנשי יוניפי"ל שבאו לבדוק את המבנה, וחציית הגבול על ידי כ-15 אזרחי לבנון.

ל'רוי האשים את אנשי הארגון גם בתקיפת אנשי יוניפי"ל, שניסו לערוך חיפוש במבנה חשוד באחד הכפרים בדרום לבנון. כזכור, לאחר הפיצוץ כוח של יוניפי"ל ניסה להתקרב למקום הפיצוץ, אבל נחסם במשך יומיים על ידי צבא לבנון. בזמן זה המחסן רוקן לחלוטין וחלק מהנשק הועבר לבתים פרטיים.

יחד עם הצהרותיו של סגן מזכ"ל האו"ם נשמעו קולות נגד מדיפלומטים שטענו שיש להמתין עד לסיום חקירת האו"ם. בביירות ממשיכים להכחיש את הטענות נגדם.

צפו במחסן הקטיושות שהתפוצץ בדרום לבנון

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?