נתניהו: "ליהודים זכות לבנות בכל ירושלים"

ראש הממשלה אמר את הדברים בישיבת הממשלה השבועית בהתייחסו לדיווחים לפיהם הבית הלבן דורש מישראל להפסיק את בנייתו של פרויקט מגורים בשכונת שייח' ג'ראח במזרח ירושלים

"ירושלים המאוחדת היא בירת העם היהודי, הריבונות שלנו אינה ניתנת לערעור ותושבי ירושלים יכולים לרכוש דירות בכל חלקי העיר" - כך אמר הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית. נתניהו התייחס לדיווחים לפיהם הבית הלבן הציג דרישה חדשה לממשלה להפסיק את בנייתו של פרויקט מגורים בשכונת שייח' ג'ראח במזרח ירושלים.

"אנחנו לא יכולים לקבל שליהודים לא תהיה זכות לחיות ולקנות בירושלים", הוסיף ראש הממשלה. "מה היה קורה אם יהודים לא היו יכולים לחיות בשכונות בניו יורק, בפריז או ברומא? איננו יכולים להסכים לגזירה כזו בירושלים".

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס גם הוא לנושא. "אלפי משפחות ערביות קונות בתים בשכונות בירושלים ומעולם, לא שמעתי שום הערה בנידון מארה"ב או ממדינות אירופה", אמר. "יהיה מוזר מאוד אם דווקא בישראל ודווקא בירושלים נפלה את היהודים לרעה".

גם השר אלי ישי אמר כי פניית ארה"ב לישראל אינה סבירה. "אי אפשר לעצור הליך חוקי, והאמריקנים מבינים את זה היטב", אמר. "אני מקווה שהם הבינו שאין להם מה לעשות".

"ישראל צריכה להפסיק את פעולות הבנייה"

"ידיעות אחרונות" ו"מעריב" דיווחו הבוקר כי הבית הלבן הציג דרישה להפסקת פרויקט המגורים בשכונת שייח' ג'ראח. על פי הדיווח, שגריר ישראל בוושינגטון מייקל אורן זומן לפגישה עם נציגי משרד החוץ שם נאמר לו מפורשות כי על ישראל לחדול מפעולות הבנייה במתחם מלון "שפארד" שבמזרח העיר.

שטח המלון המדובר נמצא בבעלותו של איש העסקים היהודי ארווין מוסקוביץ', שקיבל על ידי עיריית ירושלים היתרי בנייה במקום. על פי הערכות מתכנן מוסקוביץ' לבנות במקום עשרות יחידות דיור חדשות הממוקמות סמוך למבנים ממלכתיים וציבוריים.

בהמשך למשבר בין שתי המדינות, נדחתה בפעם השנייה פגישתם של ראש הממשלה נתניהו והשליח האמריקני למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל. על פי גורמים מדיניים הסיבה לכך היא חוסר הבנה בין הצדדים לגבי הבנייה בהתנחלויות.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2? 

הווידאופדיה: בנימין נתניהו