ארה"ב לישראל: חדלו מהבנייה במזרח ירושלים

היחסים בין וושינגטון לירושלים ממשיכים להידרדר: לאחר המחלוקת בנושא הקפאת הבנייה בהתנחלויות נמצאת הבנייה בנזרח ירושלים על הכוונת של הבית הלבן. לפי הדיווחים זומן שגריר ישראל בוושינגטון לפגישה עם בכירים בה הוא התבקש לדאוג להפסקת בניית יחידות דיור בשכונת "שייח ג'ראח" במזרח העיר

המחלוקת הבאה- ירושלים?. ארכיון (חדשות 2)

מחלוקת חדשה מסתמנת בין ארצות הברית לישראל, והפעם בגזרת ירושלים. "ידיעות אחרונות" ו"מעריב" מדווחים הבוקר כי הבית הלבן הציג דרישה חדשה כלפי ממשל נתניהו - להפסיק את בנייה של פרויקט מגורים בשכונת שייח' ג'ראח במזרח ירושלים.

על פי הדיווח, שגריר ישראל בוושינגטון מייקל אורן זומן לפגישה עם נציגי משרד החוץ שם נאמר לו מפורשות כי על ישראל לחדול מפעולות הבנייה במתחם מלון "שפארד" שבמזרח העיר.

שטח המלון המדובר נמצא בבעלותו של איש העסקים היהודי ארווין מוסקוביץ', שקיבל על ידי עיריית ירושלים היתרי בנייה במקום. על פי הערכות מתכנן מוסקוביץ' לבנות במקום עשרות יחידות דיור חדשות הממוקמות סמוך למבנים ממלכתיים וציבוריים.

בנייה פרטית

גם הממשל הבריטי הביע את התנגדותו לבנייה באתר ודרש להפסיק את הבנייה בכדי לא לפגוע במאזן הדמוגרפי העדין בעיר.

בתגובה הסביר אורן כי האחריות לבנייה בעיר שייכת לעיריית ירושלים ומדובר בבנייה פרטית שאושרה על ידי הגורמים המאושרים לכך. בנוסף הוא הזכיר כי בשנים האחרונות נרכשו יותר מ-200 דירות בשכונות היהודיות במערב העיר על ידי ערבים.

"העליהום על בניית שכונה במרחק של מטרים ספורים מהאוניברסיטה העברית מוכיח עד כמה מסוכן להיגרר לדיון על הקפאת התנחלויות שיוביל אותנו מהר לדרישה טוטאלית להקפיא את חיינו במדינת ישראל כולה", אמר בתגובה לדברים שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין.

בהמשך למשבר בין שתי המדינות, נדחתה בפעם השנייה פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו והשליח האמריקני למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל. על פי גורמים מדיניים הסיבה לכך היא חוסר הבנה בין הצדדים לגבי הבנייה בהתנחלויות.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?