ביקור נשיאותי בקרוב בישראל?

השטיח האדום חוזר לנתב"ג? נשיא ארה"ב ברק אובמה שוקל ברצינות לבקר בישראל. הארגונים היהודיים החזקים בארה"ב, איתם נפגש אתמול בבית הלבן, מפעילים עליו לחץ להגיע לכאן - וגם "לדבר אל הרחוב הישראלי". אובמה אמר אתמול לעוזריו בפגישה: "חבר'ה, נוסעים לישראל"

נשיא ארה"ב, ארכיון (חדשות 2)

נשיא ארה"ב ברק אובמה אומר כי חלה התקדמות משמעותית בגישור הפערים בין ישראל לממשל בוושינגטון בעניין הבניה בהתנחלויות. בשיחה שקיים אובמה אמש עם ראשי הקהילה היהודית בארה''ב בבית הלבן, הודיע כי אין בכוונתו לפעול במדיניות ש"תסכן את ישראל".

נציגי הקהילה היהודית דיווחו כי הנשיא "נשמע חיובי" בנוגע להתקדמות במשא ומתן בנושא ההתנחלויות, וזאת לאחר הבנות שהושגו בפגישתם של שר הביטחון אהוד ברק והשליח האמריקני לענייני המזרח התיכון ג'ורג' מיטשל.

העיתון "ידיעות אחרונות" פרסם הבוקר כי באותה פגישה, אמר אלן סולו, נשיא הארגונים היהודיים, כי קיימת חשיבות רבה לכך שהנשיא האמריקני יבקר בישראל - וידבר ישירות לעם, כפי שעשה בקהיר.

נציגי ארגונים נוספים הצטרפו לבקשתו של סולו. לי רוזנברג, הנשיא הנבחר של איפא"ק אמר כי "כולם מדברים על הרחוב הערבי, אבל יש גם רחוב ישראלי וגם אליו צריך לדבר".

הנציגים היהודים, לפי הדיווח בעיתון, התרשמו כי אובמה אכן שוקל ביקור בישראל בזמן הקרוב. עוד מדווח כי עוזריו של נשיא ארה"ב שוחחו על הנושא בימים האחרונים עם נציגי הארגונים, עוד לפני הפגישה, בה אמר אובמה לפמלייתו: "חבר'ה, נוסעים לישראל". 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?