נתניהו לאבו-מאזן: בוא ניפגש בב"ש

הממשלה בחרה לערוך את ישיבת הממשלה בבאר שבע, וראש הממשלה רואה בבירת הנגב מקום מעולה לקיים גם פגישה מדינית עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן: "אין סיבה שלא ניפגש, ואני מציע, בשלב ראשון, כאן, בבאר שבע - כדי לקדם את השלום של שני עמים"

 האם בבאר שבע ייסד בנימין נתניהו את המדינה הפלסטינית? ראש הממשלה הזמין הבוקר פומבית את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן להיפגש. "אין סיבה שלא ניפגש, ואני מציע, בשלב ראשון, כאן, בבאר שבע - כדי לקדם את השלום של שני עמים". באותה באר שבע, הממשלה עורכת את ישיבתה השבועית הבוקר, לציון 100 ימי כהונה לממשלה.

"אני קורא למנהיגי הפלסטינים ומדינות ערב: 'בואו ניפגש, בואו נשתף פעולה'", אמר נתניהו בפתח הישיבה. "אנחנו יכולים להביא משקיעים רבים שמתעניינים מאוד ומחכים לצעדים שכבר התחלנו להניע. התחלנו להניע דברים ואין סיבה שלא ניפגש".

נתניהו אמר שישראל מתאמצת לבצע הקלות למען הפלסטינים "אבל כל המאמצים יכולים להגיע רק עד נקודה מסוימת.

שר הביטחון אהוד ברק הסביר לפני הישיבה את הבחירה באלוף בני גנץ לתפקיד סגן הרמטכ"ל. "מדובר בהחלטה שהתקבלה בניקיון דעת לאחר הרבה שיקול דעת במטרה להבטיח סגן רמטכ"ל טוב וכדי שהיו מספר מועמדים לרמטכ"ל הבא ותהיה הרמוניה במטה הכללי", אמר ברק.

 הפלסטינים, לעומת זאת, קצת יותר קרירים ביחס להזמנה החמה ומבהירים כי הדרך לכל התקדמות עוברת דרך ההתנחלויות והמאחזים. "אין פתרונות ביניים לבעיית ההתנחלויות", הבהיר סעיב עריקאת, אחראי צוות המו"מ ברשות הפלסטינית בשיחה לרדיו 'קול פלסטין'. "או שהבנייה בהתנחלויות נפסקת או שהיא לא נפסקת".