דיווח: המגעים לשחרורו של שליט מתחדשים

ישראל והחמאס הסכימו לחדש את המגעים לעסקת שבויים בקרוב - כך מדווח הבוקר העיתון הלונדוני "אל-חייאת". "המטרה היא להביא לשחרור האסירים הפלסטינים בתמורה לשחרורו של החייל השבוי בעזה, גלעד שליט", אמר מקור מצרי המעורה במו"מ. עם זאת, הטיל את האחריות על ישראל: "לא נפנה לחמאס לפני שנדע את עמדתה"

שליט. שבים לדבר? (חדשות 2)

שבים לדבר? מקור מצרי בכיר אומר הבוקר כי המשא ומתן לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט צפוי להתחדש בקרוב - בעקבות ביקורו של ראש המטה המדיני-ביטחוני במשרד ראש הממשלה, עמוס גלעד, בקהיר. כך מדווח הבוקר העיתון הלונדוני "אל-חייאת". על פי הדיווח, ישראל והפלסטינים הסכימו על חידוש המגעים הבלתי ישירים - באמצעות המתווך המצרי.

בעיתון מצוטט, כאמור, מקור מצרי בכיר המעורה בפרטי המשא ומתן. "המטרה היא להביא לשחרור האסירים הפלסטינים בתמורה לשחרורו של החייל השבוי בעזה, גלעד שליט", אמר המקור. הוא הוסיף כי הנציגים המצרים העלו במהלך פגישתם עם גלעד דרישה לפיה על ראש הממשלה בנימין נתניהו להציג באופן מיידי את עמדתו בכל הנוגע למשא ומתן, "שכן מאז נכנס לתפקיד לא הוגשה כל הצעה חדשה בנושא, עליה ניתן לחדש את השיחות" - על פי דברי המקור.

"מצרים רוצה להמשיך את המשא ומתן מהנקודה בה הו הופסק - כל סף סיכום במהלך ממשלת אולמרט", הוסיף המקור המצרי. "עם זאת, על ישראל להציג עמדה חדשה בכל הנוגע לשיחות". אותו גורם הוסיף כי מצרים גם עומדת חסרת אונים אל מול החמאס בשלב זה, בשל העובדה שישראל עדיין לא הציגה משהו חדש ושונה. "אין באפשרותנו לדבר עם החמאס על שום דבר, לפני שנדע את עמדת ישראל", אמר הגורם.

משרד רה"מ: עמוס גלעד לא עוסק בעניין שליט

עם זאת, שב והדגיש כי למיטב ידיעתו "החמאס דבק ברשימת שמות האסירים שהגיש כבר בעבר - שמות שלחלקן התנגדה ישראל". לדבריו, החמאס ממשיך להתעקש גם על נושא גירוש האסירים - חרף הדיווחים בתקופה האחרונה כי הארגון דווקא הסכים לגלות גמישות בנושא. לדברי הגורם המצרי, שיחותיו של עמוס גלעד במצרים עסקו גם ברגיעה בין ישראל לחמאס, אולם לדבריו "אין כל חדש בנושא".

היום צפוי הממונה על תיק שליט, חגי הדס, להיפגש עם ועדת השרים בראשות ראש הממשלה ושר הביטחון, ולעדכן אותם בפרטי המגעים שערך בשבוע האחרון. במשרד ראש הממשלה ובמשרד הביטחון אשרו אמש את דבר הגעתו של גלעד לקהיר, אולם הכחישו כי הוא יעסוק בעניין שליט. "עמוס גלעד אינו עוסק בנושא", אמרו אמש במשרד ראש הממשלה.

הווידאופדיה: גלעד שליט

חמאס: מאיפה מובארק יודע אם שליט בחיים או לא?

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?