עסקת שליט: עמוס גלעד בקהיר

ראש האגף המדיני ביטחוני במשרד הביטחון, נמצא כעת בקהיר בשיחות על ההסדרים האזוריים שמובילה מצרים, שגם להם קשר לעניינו של גלעד שליט. למאמצים מצטרפים מנהיגי ה-G8 שדורשים את שחרורו המיידי

חגי הדס, נציג הממשלה למגעים בנושא החייל החטוף גלעד שליט נפגש היום עם נועם, אביו של גלעד ועדכן אותו בפרטי המגעים שערך בשבוע האחרון. מחר בבוקר ייפגש הדס עם וועדת השרים בראשות ראש הממשלה ושר הביטחון ויעדכן אותם בהתפתחויות האחרונות.

בערוץ מקביל להדס, ראש האגף המדיני בטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, יצא היום לקהיר, שם הוא מקיים שיחות על ההסדרים האזוריים שמובילה מצרים, שגם להם קשר לעניין שליט. עם זאת, גורמים רשמיים בממשלה מסרו שנסיעתו של עמוס גלעד אינה קשורה במישרין למשא ומתן לשחרורו של שליט.

נושא שחרורו של גלעד עמד על סדר היום גם באיטליה, שם התכנסו היום מנהיגי שמונה המדינות המתועשות בעיר לאקווילה שבאיטליה ליומה השני של פסגת ה-G8. בין יתר הנושאים שעלו על הפרק התייחסו המנהיגים גם לתהליך השלום במזרח התיכון.

בהודעה רשמית נמסר שהמנהיגים הביעו תקווה לחידוש המשא ומתן הישיר בין ישראל לפלסטינים על בסיס מפת הדרכים. עוד נכתב בהודעה כי שמונה המדינות דורשים את שחרורו המיידי של החייל החטוף גלעד שליט בתמורה לפתיחת המעברים והפסקת הבנייה בהתנחלויות.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו