חמאס: מאיפה מובארק יודע אם שליט בחיים או לא?

הארגון נלחץ מהדיווחים בכלי התקשורת בימים האחרונים בדבר חידוש המו"מ, וכן בדבר האפשרות כי יגיש רשימת אסירים מתוקנת עם חידוש השיחות. מחזיק תיק שליט גם מותח ביקורת על הצהרת מובארק אתמול, בפגישה עם הנשיא פרס: "על מה הוא הסתמך בהצהרה על מצבו של גלעד שליט?", תהה

שוב הכחשות בעזה: החמאס דוחה היום בתוקף את הצהרותיו של נשיא מצרים חוסני מובארק בדבר מצבו הבריאותי של גלעד שליט, ומדגיש: לאחר המלחמה על עזה, אין ביכולתנו לומר מה מצבו. מחזיק תיק שליט בחמאס, אוסמה אל-מזיני, אומר היום כי למרות יחסי הקרבה עם מצרים, הוא "אינו יודע על מה בדיוק התבסס מובארק, כשהכריז שגלעד בריא ושלם".

אל-מזיני, שהתראיין לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", התייחס גם לדיווחים האחרונים בדבר האפשרות כי המשא ומתן בין ישראל לחמאס יחודש בימים הקרובים. "לא עודכנו על כך מהמתווכים המצריים", אמר אל-מזיני. עם זאת, ציין כי כפי שהוא רואה את התנהלות העניינים, ישראל בהחלט מעוניינת לשוב למשא ומתן בעניין החייל.

"אין רשימה חדשה"

"רק הסובבים את שליט יודעים מה מצבו, לנו אין שום קשר אליו", אמר אל-מזיני בניסיון נוסף להתנער מכל אחריות באשר לגורלו. רק בשבוע שעבר, במלאת שלוש שנים לחטיפתו של החייל הדגיש אל-מזייני כי הוא רק "הדובר בעניין". "מי שלא מעורב בשיחות אינו יודע אם שליט בחיים או לא", אמר בראיון.

בכיר חמאס הכחיש גם את הדיווח בדבר כוונת הארגון להגיש רשימת אסירים חדשה בחידוש המשא ומתן. "אין שום רשימה חדשה, הרשימה שהגשנו למתווכים המצרים לא ניתנת לשינוי", הדגיש אל-מזיני.

הווידאופדיה: גלעד שליט

ברק: "הידיעות על שליט לא נכונות - ואף מזיקות"

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?