מובארק: מאמין שגלעד שליט בריא ושלם

נשיא מצרים קיים מסיבת עיתונאים משותפת עם הנשיא שמעון פרס שקפץ לביקור במצרים. "אני מקווה כי בתקופה הקרובה סוגיית שליט תגיע לסיומה", אמר הנשיא המצרי, שגם קרא לחידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים

כולנו התרגלנו כבר לשמוע שמועות רבות על מצבו של החייל החטוף גלעד שליט ומצב המו"מ בעניינו. חלק מהדיווחים מגיעים ממקורות עלומים יותר וחלק עלומים פחות. אך כשהדברים מגיעים מפיו של נשיא מצרים חוסני מובארק - הם אינם עוד סתם דיווחים.

"אני מאמין כי התקיימה תקשורת עמו, וכי מצבו של החייל שליט טוב", אמר בצהריים נשיא מצרים במסיבת עיתונאים משותפת עם נשיא המדינה שמעון פרס, בתום פגישה ביניהם בקהיר. עוד הוסיף מובארק כי הוא "מקווה שבתקופה הקרובה, ולא בטווח הרחוק, סוגיית שליט תגיעה לסיומה".

נושא שליט היה כנראה הנושא המרכזי בשיחות בין המנהיגים. בנוסף דנו המנהיגים בדרכים לקדם הסדר שלום אזורי בין ישראל למדינות ערב. מובארק דרש מישראל "להתחיל לנהל מו"מ עם הפלסטינים". לקראת הפגישה עם מובארק ערך אמש נשיא המדינה פגישה גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

"העובדה שמובארק, כנשיא מוערך של מדינה שכנה המהווה גורם חשוב באזור אומר זאת לנשיא המדינה שמעון פרס מעוררת תקווה", אמרו במטה למען שחרורו של שליט לחדשות 2 באינטרנט. "יחד עם זאת, המטה והמשפחה שבעי תקוות והצהרות, וממתינים לקבל אות חיים ממשי מגלעד בדרך לשחרורו המהיר".

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן

הווידאופדיה: גלעד שליט

הערב באתר: שידור חי מטקס האשכבה של מייקל ג'קסון

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו