ליברמן: "דברי סרקוזי - פליטת פה מצערת"

שר החוץ ליברמן התייחס בישיבת סיעתו לחשיפה בחדשות 2 לפיה סרקוזי קרא לנתניהו להיפטר משר החוץ שלו. "אנשים נוהגים לפעמים להגיד דברים מיותרים, כולל אותי", אמר. "רה"מ נהג בסדר גמור"

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס היום לראשונה לדבריו של נשיא צרפת ניקולא סרקוזי שנחשפו בחדשות 2. סרקוזי אמר לנתניהו: "תיפטר מליברמן". שר החוץ, שדיבר בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו, גילה איפוק. "אנשים נוהגים לפעמים להגיד דברים מיותרים, כולל אני, אז לא הייתי מתרגש", אמר ליברמן. "אני מתייחס לכך כאל פליטת פה מצערת".

שר החוץ נמנע מלמתוח ביקורת על כך שבנימין נתניהו, על פי הדיווח, לא תקף בחזרה את נשיא צרפת. "ראש הממשלה נהג בסדר גמור, ואני שמח שהדברים לא יוצאים החוצה, אלא אם כן ראש הממשלה מחליט", אמר ליברמן.

"עדיף שברק ינהל את העניינים עם מיטשל - אני מתנחל"

ליברמן הסביר מדוע הוא לא מנהל את המגעים עם השליח האמריקני למזרח התיכון. "מבחינתי, יש באופן ברור ניגוד עניינים בפגישה שלי עם מיטשל", אמר. "עדיף שהדברים יתנהלו בין שר הביטחון לבינו ולא ביני, בתור שר חוץ מתנחל שגר ביישוב קטן ומבודד במדבר ביהודה. מבחינתי, להתעסק בנושא הזה של התנחלויות מהווה ניגוד אינטרסים".

בדבריו התייחס שר החוץ גם להצעת אי האמון בממשלה שהגיש היום בכנסת ח"כ אחמד טיבי בנימוק של תפקוד לקוי של שר החוץ. "אני חייב לומר שאני מרוצה", אמר ליברמן בציניות האופיינית לו, "כי אם לאחמד טיבי היה אמון בי - הייתי מודאג".

סרקוזי לנתניהו: היפטר מליברמן

"פליטת הפה" עליה מדבר ליברמן התפוצצה בשבוע שעבר - עם חשיפת כתב חדשות 2 אודי סגל. "תמיד הייתי מקבל שרי חוץ ישראלים, אהבתי להיפגש עם השרה לבני, אבל עם זה אני לא יכול", אמר סרקוזי בפגישתו האחרונה עם נתניהו בפריז והוסיף תנועת יד שאיננה משתמעת לשתי פנים. אבל זו הייתה רק ההתחלה.

נשיא צרפת הוסיף בשיחה: "אתה צריך להיפטר מהאדם הזה, תוציא אותו ותכניס את לבני - איתה ועם ברק אתה יכול לעשות היסטוריה". בשלב זה השיב לו ראש הממשלה נתניהו: "בשיחות פרטיות הוא נשמע אחרת".

סרקוזי לא נשאר חייב ואמר בתגובה: "בשיחות פרטיות גם ז'אן מארי לה-פן (הלאומן הצרפתי) הוא אדם נחמד מאוד". נתניהו השיב: "ליברמן הוא לא לה-פן ואין מקום להשוואה". וסרקוזי המשיך: "אני לא רוצה להשוות".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו