חמאס: בלי ביקורי אסירים - סוגיית שליט "תסתבך"

הארגון מביע חשש מפני אימוץ המלצות הוועדה הממשלתית שהתכנסה במטרה לדון בהרעת תנאי האסירים בבתי הכלא בישראל. "המהלך מנוגד לחוקים הבינלאומיים", אמר דובר הארגון. "כוונתה של ישראל חמורה ומסוכנת"

שליט. איומים בחמאס (חדשות 2)

איומים מעזה: עם חידוש הדיונים בעניין הרעת תנאי החזקתם של האסירים הפלסטינים בבתי הכלא בישראל, מאיים חמאס כי מהלך שכזה עלול לפגוע במגעים לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. "כוונתה של ישראל חמורה ומסוכנת, והיא תסבך את עניין גלעד שליט", הצהיר הבוקר דובר התנועה, סאמי אבו זוהרי.

לדבריו, אם תמנע ישראל את ביקורי האסירים בבתי הכלא בישראל, הרי ש"מדובר בהפרה בוטה של החוקים הבין-לאומיים". מעניין איך מכנה אבו זוהרי את תנאי החזקתו של שליט בשבי החמאס.

עם זאת, הדגיש דובר החמאס כי מהלך שכזה מצידה של ישראל לא ישפיע על הארגון. "זהו ניסיון נואש לסחוט אותנו ולהפעיל עלינו לחץ, במטרה להקל על תנאינו בכל הקשור לסוגיית שליט", הצהיר אבו זוהרי. הוא קרא לקהילה הבינלאומית ולארגונים בינלאומיים לפעול בעניין ואיים כי "החלטה שכזו תעשה בדיוק ההיפך ממה שמצפה ישראל". "כך או כך", הצהיר אבו זוהרי, "הארגון לא ייסוג מדרישותיו".

התחקיר: המלצות הוועדה לא יושמו

בשבוע שעבר פורסם תחקיר מיוחד של חדשות 2 באינטרנט, לפיו הוועדה שהוקמה בימיה האחרונים של ממשלת אולמרט לבדיקת תנאי מאסרם של האסירים הפלסטינים, נועדה רק להראות שהממשל בישראל עושה משהו בנידון - אך בפועל ממצאיה לא יושמו עד היום. תנאיהם של האסירים הביטחוניים נותרו כשהיו, בעוד שכבר שלוש שנים חלפו מיום חטיפתו של גלעד שליט לרצועת עזה.

ב-18 במרס התקיים הדיון הראשון של הוועדה, בו נכחו נציגים של הפרקליטות, שירות בתי הסוהר, היועץ המשפטי לממשלה ועוד. יחד הם ניסו לבדוק האם ניתן לגשר ולו בקצת על הפערים בין היחס שזוכים לו אסירי חמאס - ליחס הניתן לשבוי הישראלי בעזה. כפי שנמנע משליט ביקורים של הצלב האדום שלא לדבר על בני המשפחה, כך מקווים, ניתן יהיה למצוא "הסדר דומה" גם לפעילי הארגון שחטף אותו.

לחדשות 2 באינטרנט נודע כי שלושה וחצי חודשים חלפו מאז סייימה הוועדה את עבודתה והגישה את ממצאיה. הוועדה התפזרה, המסקנות כבר גובשו אבל בפועל - דבר לא נעשה. הוועדה התפזרה כשלושה שבועות לפני הבחירות.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "הועדה נמצאת בסיום גיבוש המסקנות. הנושא יוצג לראש הממשלה בשבועיים הקרובים". מהשב"ס נמסר בתגובה: "אנו לא עוסקים בכך בתקשורת". ממטה שליט נמסר בתגובה: "מה שאנחנו למדים, כפי שלמדנו בשלוש השנים מאז חטיפת גלעד, זה שהמדינה לא יכולה להפעיל את מנופי הלחץ עליה דיברנו כל השנים. כנראה שאין ברירה אלא להגיע להסכם שיחזיר את גלעד שליט בחזרה הביתה".

הווידאופדיה: גלעד שליט

איך מצטרפים לחדשות 2 בטוויטר

חילופים בראשות מטה המאבק של שליט

חמאס מבטיח: שליט יקבל את המכתב שהעבירה לו משפחתו

נועם שליט יעיד: חטיפת גלעד - פשע מלחמה