נועם שליט יעיד: חטיפת גלעד - פשע מלחמה

אביו של החייל החטוף יצעד בשערי ההיכל בו נשפכו קיתונות של ביקורת ויעיד בפני הוועדה שחוקרת את ישראל בגין "פשעי המלחמה" שביצעה ב"עופרת יצוקה". שליט יצהיר: חטיפת בני היא פשע המלחמה. ישראל לא מכירה בפעולות הוועדה

נועם שליט. פשע מלחמה (חדשות 2)

על דוכן העדים: נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד, ינאם היום ב"ארמון האומות" של האו"ם בז'נבה, בפני ועדת האו"ם שהוקמה על מנת לבדוק את פעילות צה"ל במבצע "עופרת יצוקה", והאם הוא ביצע פשעי מלחמה ברצועת עזה. שליט צפוי להצהיר כי חטיפת בנו היא לכשעצמה פשע מלחמה.

לצידו של שליט צפויים לדבר גם הרופאה מיכאלה סידרר, שטיל גראד התפוצץ לפני כשנה במרפאה בה עבדה באשקלון, וגם ראשי הערים בני ועקנין ואלי מויאל - שיספרו על סבליהם של תושבי הערים החיים בסמוך לרצועה, בשנים האחרונות.

המקום שאירח את הגזענים

בנאומו של שליט, צפוי אביו של החייל החטוף לדרוש מוועדת האו"ם להכיר בחטיפת בנו כפשע מלחמה. הוא אף צפוי לפנות לתושבים הפלסטינים ברצועת עזה ולטעון כי גם הם מהווים בני ערובה - בידי הנהגת החמאס בעזה.

"ארמון האומות" בז'נבה כבר היה עד לעשרות נאומים קשים נגד ישראל, ועולות בו ביקורות קשות נגד התנהלותה בכל הקשור לסכסוך הישראלי-פלסטיני. רק באפריל נשא שם נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד את נאום השנאה שלו נגד ישראל במסגרת ועידת "דרבן 2".

ישראל הרשמית הודיעה כבר לפני זמן רב כי היא לא מתכוונת לשתף פעולה עם הוועדה, בשל נטייתה האנטי-ישראלית המובהקת. עם זאת, לא פסלו בישראל את מתן האופציה לגורמים פרטיים לשתף פעולה עם הוועדה.

הווידאופדיה: גלעד שליט

רומא: אזרחות של כבוד לגלעד שליט 

הווידאופדיה: מבצע "עופרת יצוקה"

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?