רומא: אזרחות של כבוד לגלעד שליט

איטליה מצטרפת לצרפת ומביעה תמיכה במאבק להשבת החייל החטוף הבייתה: אמש קיבל אביו, נועם, תואר אזרחות של כבוד לבנו מראש עיריית רומא - בטקס בו נכחו בכירים איטלקים רבים. "רומא רוצה את האזרח שלה גלעד שליט חופשי", נכתב בשלט ענק שנתלה בבניין העירייה

תמונתו של שליט מונפת ב"פיאצה" ברומא (חדשות 2)

הערכה והזדהות: החייל החטוף גלעד שליט קיבל אמש תואר אזרחות של כבוד מעיריית רומא, בטקס מרגש שנערך בבניין העירייה בעיר. את התואר קיבל אביו של החייל החטוף, נועם, בטקס בו נכחו בכירים רבים בממשל, ואישי ציבור איטלקים.

תמונת ענק של גלעד נתלתה בכיכר, כשתחתיה נכתב "רומא רוצה את האזרח שלה גלעד שליט חופשי". את אותם הדברים חזר והדגיש ראש העיר ג'יאני אלמאנו, בדברים שנשא בטקס המכובד. את ההחלטה להעניק לשליט קיבלה מועצת העיר בישיבה מיוחדת, שנערכה לרגל יום השנה השלישי לחטיפתו של גלעד לרצועת עזה.

בטקס עצמו, וגם במהלך פגישותיו של הבכירים האיטלקיים, סיפר נועם שליט על גלעד והפציר בהם שלא להרפות במאמצים להשבת בנו. באיטליה הבטיחו להמשיך במאמצים להביא לשחרורו, ובין השאר קיבל נועם שליט התחייבות כי הפרלמנט האיטלקי יפרסם מסמך רשמי הקורא להשבתו של גלעד הביתה.

יגיד את אשר על ליבו בבית הדין בהאג

בראשית השבוע ייצא נועם שליט, אביו של החייל החטוף, להאג שבהולנד שם יעיד בבית הדין הבין-לאומי במשפט בו נתבעת ישראל בגין פשעי מלחמה שביצעה, כביכול, במהלך מבצע "עופרת יצוקה".

שליט צפוי לדבר על הטרגדיה האישית של המשפחה בכל הנוגע לחטיפת בנו, הנמצא בשבי כבר למעלה משלוש שנים ומוחזק על ידי החמאס ברצועת עזה. מדובר ביוזמה אישית של נועם שליט, שביקש "לספר לעולם" על תנאי אחזקתו הקשים של בנו בשבי.

בקרבתו של שליט אומרים כי עדותו של נועם תינתן ללא כל התערבות מצד גורמים משפטיים בישראל - למרות שהמדינה עצמה נתבעת על ידי פלסטינים. שליט צפוי לדבר על סבל המשפחה כתוצאה מהחטיפה, והחיים בצל הדיווחים הסותרים בדבר גורלו.

הווידאופדיה: גלעד שליט

איך מצטרפים לחדשות 2 בטוויטר