על דוכן העדים בהאג: נועם שליט

אביו של החייל החטוף ייצא בשבוע הבא לבית הדין הבין-לאומי בהולנד, שם יעיד כנגד התביעה הפלסטינית נגד ישראל בגין פשעי מלחמה, שבוצעו כביכול במהלך "עופרת יצוקה". מקורבי שליט: הוא ידבר על הטרגדיה של המשפחה, על הקושי היומיומי ועל חוסר הוודאות בדבר גורלו של גלעד. המדינה: לא נתערב בעדות, זו יוזמה אישית

שליט. עדות אישית (רויטרס)

מילים מהלב: נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, ייצא בראשית השבוע הבא להאג שבהולנד, שם יעיד בבית הדין הבין-לאומי במשפט בו נתבעת ישראל בגין פשעי מלחמה שביצעה, כביכול, במהלך מבצע "עופרת יצוקה".

שליט צפוי לדבר על הטרגדיה האישית של המשפחה בכל הנוגע לחטיפת בנו, הנמצא בשבי כבר למעלה משלוש שנים ומוחזק על ידי החמאס ברצועת עזה. מדובר ביוזמה אישית של נועם שליט, שביקש "לספר לעולם" על תנאי אחזקתו הקשים של בנו בשבי.

האם גלעד יקבל את המכתב ממשפחתו?

זה שנה שלמה שלא התקבל אות חיים מגלעד, למרות שהשבוע הודה החמאס כי "אם גלעד בחיים הוא יקבל לידיו את המכתב הנוסף ששלחה משפחתו - באמצעות נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ימי קרטר".

בקרבתו של שליט אומרים כי עדותו של נועם תינתן ללא כל התערבות מצד גורמים משפטיים בישראל - למרות שהמדינה עצמה נתבעת על ידי פלסטינים. שליט צפוי לדבר על סבל המשפחה כתוצאה מהחטיפה, והחיים בצל הדיווחים הסותרים בדבר גורלו.

אמש נחת שליט באיטליה, שם הוא אמור להשתתף בטקס מיוחד בו יקבל אזרחות כבוד בעבור בנו. הוא צפוי להיוועד במהלך ביקורו ברומא גם עם חברי פרלמנט איטלקיים וגורמים בקהילה היהודית באיטליה.

הווידאופדיה: גלעד שליט

הווידאופדיה: מבצע "עופרת יצוקה" 

איך מצטרפים לחדשות 2 בטוויטר