ברק: "עדיין מוקדם להכריז על הקפאת ההתנחלויות"

4 שעות ארכה הפגישה בין שר הביטחון לשליח האמריקני ג'ון מיטשל בניו יורק, אך למרות האווירה הטובה יידרשו שיחות נוספות עד שתושג הסכמה בעניין הבנייה בהתנחלויות. לעת עתה סיכמו הצדדים להפסיק את הניגוח בין הממשל האמריקני לבין ממשלת נתניהו ולהמשיך במאמצים לחידוש השיחות עם הפלסטינים

ברק ומיטשל, הערב (רויטרס)

"עדיין מוקדם להצהיר על הקפאת הבנייה בהתנחלויות", כך סיכם אמש שר הביטחון אהוד ברק את הפגישה עם השליח המיוחד למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל בניו יורק.

השניים נועדו אמש במשך ארבע שעות ולמרות חילוקי הדעות בין הצדדים הפגישה נערכה באווירה טובה. השניים דנו בנושא הבנייה בשטחים, שנמשכת למורת רוחם של אנשי הממשל האמריקני.

"אנו שוקלים צעדים נוספים שישראל יכולה לעשות כדי לתרום לתהליך השלום עם הפלסטינים", הוסיף ברק. למרות שלא הושגה נוסחא ברורה, השניים סיכמו להפסיק את הניגוח היום יומי בין השניים סביב הנושא.

גורם בכיר מסר שייתכן ויידרשו עוד מפגשים ושיחות כדי ללבן את הסוגיה. "אינני חושב שאנחנו תקועים", הוסיף ברק בהודעה שנתן לעיתונאים. "אנו עושים הכל כדי לקדם את המשא ומתן למרות חילוקי הדעות".

האמריקנים מתרככים

נדמה כי הממשל האמריקני משמיע עכשיו עמדה מרוככת יותר בנוגע לסוגיית הבנייה בהתנחלויות. דובר משרד החוץ, איאן קלי, אמר הלילה כי וושינגטון אינה פוסלת על הסף פשרה עם ישראל בעניין הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון. "אנחנו מוכנים לדון ברצינות בהצעות של ברק", הוסיף קלי, וציין כי מידה מסויימת של גמישות מהווה מרכיב חשוב בכל משא ומתן.

רמז נוסף לגבי שינוי אפשרי בעמדת ארה"ב, סיפק גם דובר הבית הלבן, רוברט גיבס. לדברי גיבס, הממשל האמריקני אופטימי לגבי ההתקדמות בשיחות עם ישראל בנושא ההתנחלויות.

שלשום, טרם נסיעתו, אישר ברק בנייה של 50 יחידות דיור בהתנחלות אדם, שנועדו לשמש את מפוני המאחז מגרון. בתנועת שלום עכשיו גינו את החלטתו של שר הביטחון ואמרו כי הוא הפך למשרתם של המתנחלים.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?