סקר חדשות 2 באינטרנט: 84% מהציבור סבורים כי התבטאות סרקוזי לא ראוייה

התבטאותו של נשיא צרפת ניקולא סרקוזי שביקש מנתניהו "להיפטר" משר החוץ ממשיכה לעשות כותרות. רה"מ אמר כי יש לו "אמון מלא בשר החוץ", אבל מה חושב הציבור? מסקר שנערך עבור חדשות 2 באינטרנט עולה כי הרוב סבור שההתבטאות של סרקוזי אינה ראוייה וכי נתניהו לא צריך לפטר את ליברמן

סרקוזי וליברמן. איור: ערן יעקובי (חדשות 2)

פרשת "סרקוזי - ליברמן" לא יורדת מהכותרות וממשיכה להסעיר את המערכת המדינית. בצהריים הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו עצמו כי "יש לי אמון מלא בשר החוץ אביגדור ליברמן". באיזו עמדה אתם נוקטים?

מסקר שנערך במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט על ידי מכון המחקר פאנלס עולה כי 84% מהציבור סבור כי התבטאותו של נשיא צרפת ניקולא סרקוזי אינה ראוייה ונשיא מדינה לא צריך להתבטא בצורה כזו ביחס לחבר ממשלה במדינה אחרת. 14% לעומת זאת סברו כי מדובר בהתבטאות ראוייה ו-2% אמרו כי הם אינם יודעים.

לשאלה האם אתה מסכים או לא מסכים לדבריו של סרקוזי שקרא לראש הממשלה נתניהו לפטר את שר החוץ אביגדור ליברמן ענו רוב הנשאלים - 60% - כי נתניהו לא צריך לפטר את שר החוץ. 31% סבורים שראש הממשלה דווקא צריך לפטר את השר ול-9% אין כלל עמדה בנושא.

הסקר נערך היום בקרב 305 משיבים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל. טעות הדגימה המירבית היא 5.9%.

להצטרפות לפאנל המשיבים

סרקוזי לנתניהו: "היפטר מליברמן"

ימים ספורים לאחר הפגנת הידידות הקרובה בין סרקוזי לנתניהו, מתברר שנשיא צרפת הרשה לעצמו לשון חופשית, משוחררת - ואולי אפילו גסה כנגד שר החוץ ליברמן.

"תמיד הייתי מקבל שרי חוץ ישראלים, אהבתי להיפגש עם השרה לבני, אבל עם זה אני לא יכול", אמר סרקוזי בפגישתם האחרונה של המנהיגים בפריז, והוסיף תנועת יד שאיננה משתמעת לשתי פנים. אבל זו הייתה רק ההתחלה.

נשיא צרפת הוסיף בשיחה: "אתה צריך להיפטר מהאדם הזה, תוציא אותו ותכניס את לבני - איתה ועם ברק אתה יכול לעשות היסטוריה". בשלב זה השיב לו ראש הממשלה נתניהו: "בשיחות פרטיות הוא נשמע אחרת".

סרקוזי לא נשאר חייב ואומר בתגובה: "בשיחות פרטיות גם ז'אן מארי לה-פן (הלאומן הצרפתי) הוא אדם נחמד מאוד". נתניהו השיב: "ליברמן הוא לא לה-פן ואין מקום להשוואה". סרקוזי ממשיך: "אני לא רוצה להשוות".

לאתר של הקריקטוריסט ערן יעקובי

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?