ארה"ב: לא פוסלים פשרה בנושא ההתנחלויות

על רקע ביקור ברק בוושינגטון הביע דובר הבית הבן אופטימיות לגבי ההתקדמות בשיחות עם ישראל על הבנייה בהתנחלויות ורמז לפשרה אפשרית בסוגייה שתאפשר את האצת המשא ומתן עם הפלסטינים. במקביל מאותת משרד החוץ האמריקני: אנו מוכנים לדון ברצינות בהצעות ברק

מנסה להשיג פשרה. שר הביטחון, אהוד ברק (רויטרס)

על רקע ביקורו של שר הביטחון, אהוד ברק, היום בארה"ב ופגישתו עם השליח המיוחד למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל, משמיע הממשל האמריקני עמדה מרוככת יותר בנוגע לסוגיית הבנייה בהתנחלויות.

דובר משרד החוץ, איאן קלי, אמר הלילה כי וושינגטון אינה פוסלת על הסף פשרה עם ישראל בעניין הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון. "אנחנו מוכנים לדון ברצינות בהצעות של ברק", הוסיף קלי, וציין כי מידה מסויימת של גמישות מהווה מרכיב חשוב בכל משא ומתן.

רמז נוסף לגבי שינוי אפשרי בעמדת ארה"ב, סיפק גם דובר הבית הלבן, רוברט גיבס. לדברי גיבס, הממשל האמריקני אופטימי לגבי ההתקדמות בשיחות עם ישראל בנושא ההתנחלויות.

אתמול, טרם נסיעתו, אישר ברק בנייה אישר ברק בנייה של 50 יחידות דיור בהתנחלות אדם, שנועדו לשמש את מפוני המאחז מגרון. בתנועת שלום עכשיו גינו את החלטתו של שר הביטחון ואמרו כי הוא הפך למשרתם של המתנחלים.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?