אחיה של שרה: "הפגנתי באזכרה כי זו המורשת של יוני"

המפגין הבודד שעמד אתמול מחוץ לבית העלמין בו התקיימה האזכרה ליוני נתניהו ז"ל, אחיו של ראש הממשלה, היה לא אחר מאחיה של שרה נתניהו - ד"ר חגי בן ארצי. היום הוא הסביר את המעשה השנוי במחלוקת: "אני מאמין שזו האזכרה האמיתית ליוני"

מחאה מבית: אחיה של שרה נתניהו, ד"ר חגי בן ארצי, הפגין אתמול לבדו בבית העלמין בו התקיימה האזכרה השנתית ליוני נתניהו, שנפל במבצע אנטבה. בן ארצי נשא עמו שלט גדול שקרא גיסו ראש הממשלה לטרפד את העסקה הנרקמת לשחרור גלעד שליט, ולא לשחרר מחבלים.

הערב הוא הסביר את המעשה השנוי במחלוקת בתכנית "שש" עם עודד בן עמי. "אני לא מגדיר את מה שעשיתי כהפגנה", אמר. "עשיתי אזכרה אמיתית ליוני, שנפל כדי שישראל לא תשחרר מחבלים".

"אנו יודעים היטב מתוך הספר 'מכתבים ליוני' שביבי הוציא. יוני כתב שם 'אם ישראל תיכנע לסחטנות זה הסוף של המדינה'". על עצם המעשה, הפגנה בזמן האזכרה, אמר בן ארצי כי "קודם כל אני רוצה להזכיר שאני זכיתי להיות חלק מהמשפחה ובהחלט מממש את הזכות שלי להיות חלק מהמשפחה".

"ניסיתי לעשות את מה שאני מאמין שזו האזכרה האמיתית", הוסיף. "אזכרה אמיתית היא לזכור את המורשת שלו. נדמה לי שהמסר זה המסר האמיתי. אני חושב שדווקא באזכרה זה הזמן להזכיר את האדם ואת מורשתו".

כשנשאל מדוע הפגין לבדו ללא תומכים נוספים ענה, "אנשים אחרים כנראה לא הרגישו את אותה קרבה. אני חלק מהמשפחה, אחרים כיבדו את האינטימיות ואני חשתי חובה להזכיר את מה שיוני באמת האמין בו ואת הדבר שהוא נפל עליו. אני מקווה שראש הממשלה ימשיך להיות מחויב למורשת שיוני השאיר אחריו". 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?