שוב: ספינת סיוע בדרכה לרצועה

קבוצה של 21 פעילים מהארגון האמריקני "חופש לעזה" יצאה מקפריסין למסע שאמור להסתיים מחר בחופה של הרצועה. בפעם האחרונה שניסו פעילי השמאל לשבור את המצור הימי, הם נתקלו בספינות חיל הים. איך זה ייגמר הפעם?

ספינת הסיוע בלרנקה (רויטרס)

האזהרות הישראליות לא מרתיעות: קבוצה של פעילי שלום הפליגו היום מקפריסין לכיוון עזה, במטרה להעביר סיוע לתושבי עזה ו"לשבור את המצור הישראלי" כדבריהם.

21 הפעילים, חברי הארגון האמריקני "חופש לעזה" יצאו מנמל לרנקה למסע שיימשך כ-30 שעות, שאמור להסתיים בחוף ימה של הרצועה. הפעילים יצאו בספינה קטנה יחסית, ועליה דגלי הלאום של חברי המשלחת ודגל ענק בשלל צבעים עם סמל השלום.

הקבוצה מתכננת לספק לפלסטינים לא פחות משלושה טונות של סיוע רפואי, מזון ומערכות כלים מקצועיות שיסייעו לבעלי המלאכה ברצועה. "הודענו לישראלים על כוונותינו", סיפר אחד הפעילים. "עכשיו זה תלוי בממשלות שלנו להבטיח שישראל לא תתקוף אותנו".

חיל הים ינסה לעצור את הספינה?

ספינת הסיוע צפויה להגיע לחופי עזה מחר בשעות הצהריים, אולם לא ברור כיצד תנהג ישראל עם הגיעה בסמוך לחוף. בניסיונם הקודם של הפעילים להגיע לרצועה, הספינה נעצרה על ידי ספינות חיל הים עוד במרחק רב מחופי עזה.

אנשי הצלב האדום, שתומכים במאמצי הסיוע, טוענים כי מדיניותה של ישראל מעכבת סיוע בשווי של 4.5 מילארד דולר שאמור להיה מופנה לשיקום הרצועה. הצלב האדום קורא לישראל לאפשר הכנסת חלקי חילוף, צינורות מים וחומרי בניה לתוך שטח הרצועה.