ברק טס לאובמה - ובונה בשטחים

לפעמים העיתוי הוא הכל: שר הביטחון יוצא היום לוושינגטון מתוך כוונה להראות לאמריקנים שישראל מוכנה ללכת לקראתם בנושא הדרישה להקפיא את ההתנחלויות. לצערו של ברק, דווקא עכשיו נחשף כי המדינה אישרה בניית 1450 יחידות דיור בהתנחלות אדם. משרד הביטחון בתגובה: מדובר ב-50 יחידות בלבד שישמשו את מפוני מאחז מיגרון

הבנייה בשטחים נמשכת. ארכיון (רויטרס)

שר הביטחון אהוד ברק ייפגש מחר בוושינגטון עם שליח אובמה למזה"ת, ג'ורג' מיטשל, בנושא ההתנחלויות. ברק ינסה להגיע להסכמה עם האמריקנים הדורשים הקפאה מוחלטת של הבנייה, ובסביבתו של ברק לא שוללים את האפשרות כי הוא יציע לאמריקנים הקפאה זמנית ל-3 חודשים. אבל בפועל, בעוד הדיבורים נמשכים - ישראל בונה גם בונה.

היום נחשפה כוונת משרד הביטחון לאשר את הקמתן של לא פחות מ-1,450 יחידות דיור חדשות בהתנחלות אדם, מצפון לירושלים. היוזמה נחשפה במסגרת תשובת המדינה לבג"צ בנושא המאחז הלא חוקי מיגרון.

משרד הביטחון: לא 1450 - רק 50

מתשובת המדינה שהוגשה לבג"צ, עולה כי מוסדות התכנון כבר עובדים על תכנית מתאר לשכונה חדשה בהתנחלות אדם. אל השכונה החדשה מקווה המדינה להעביר את מתיישבי המאחז הלא חוקי מיגרון. משרד הביטחון אף הספיק לאשר את קידומו של הפרוייקט.

במשרד הביטחון נבהלו כנראה מעוצמת הפרסומים בתקשורת, ודאגו להבהיר כי לא מדובר ב-1450 יחידות אלא הרבה פחות. בהודעה רשמית מטעם משרד הביטחון נכתב כי "בניגוד לפרסומים השגויים, משרד הביטחון אישר בניית 50 יחידות דיור בלבד בישוב אדם, שישמשו את מפוני ההתנחלות מיגרון".

עכשיו רק נותר למשרד הביטחון לקוות שגם הממשל האמריקני יקנה את ההבהרה.