חמאס מבטיח: שליט יקבל את המכתב שהעבירה לו משפחתו

הארגון ממשיך להכחיש בתוקף כל התקדמות במשא ומתן, ולתקוף את נתניהו. "ממשלתו לא הביאה כל חדש במשא ומתן", אומר היום מחזיק תיק שליט בארגון, אוסמה אל-מזיני. בהתבטאות חריגה על המכתב שקיבל קרטר ממשפחת שליט, אומר אל-מזיני: "אם שליט בחיים – המכתב יגיע אליו". לראשונה מאשר: שליט יועבר למצרים - ומשם לישראל

אל-מזיני. "שליט יקבל את המכתב" (חדשות 2)

"ממשלת נתניהו לא הביאה שום דבר חדש במשא ומתן לשחרורו של גלעד שליט", כך אומר היום מחזיק תיק שליט בחמאס, אוסמה אל-מזיני, בראיון בלעדי לאחד מאתרי האינטרנט של הארגון. לדבריו, "המשא ומתן הסתיים בתקופת ממשלת אולמרט, וכל הדיווחים האחרונים - מטרתם להרגיע את הציבור הישראלי".

אל-מזיני גם התייחס באופן חריג למדי, לדיווחים על העברת המכתב שכתבה משפחת שליט לג'ימי קרטר. "חמאס קיבל את המכתב מקרטר, והעביר אותו לגורמים הנוגעים בדבר", הוא אומר. "אם שליט בחיים - המכתב יגיע אליו", הבטיח אל-מזיני, בהתבטאות יוצאת דופן מ"מדיניות העמימות" עליה שמר החמאס בכל הנוגע לשליט ולמסרים המיועדים לו.

"שליט יועבר למצרים - ומשם לישראל"

נראה כי אל-מזיני עצמו קצת "נלחץ" מהתארים שהדביקו לו כלי התקשורת, כמי שמעורב ישירות במשא ומתן לשחרורו של שליט, ועל כן ביקש להבהיר: "אני רק הדובר בנושא. מי שלא מעורב בשיחות אינו יודע אם שליט בחיים או לא".

"היו תקופות בהן התנהל דיאלוג רציני, אך הוא הסתיים ולא הגיע לשום הישג רציני", מספר א-מזיני. "לאחרונה אמרו שחמאס שינה את רשימת האסירים שהעביר, וששליט יועבר 'בתוך שעות' למצרים - אך בפועל לא היה שום דיאלוג רציני, והדיווחים אינם נכונים", הוא מדגיש.

"אנו לא שינינו את התנאים שלנו", אומר אל-מזיני ומספר על המעורבות המצרית במשא ומתן: "תמיד היינו בעד מעורבותה, ואפילו דובר על כך ששליט יועבר תחילה למצרים ורק לאחר מכן לישראל".

הווידאופדיה: גלעד שליט

ברק: "הידיעות על שליט לא נכונות - ואף מזיקות"

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?