ברק: "הידיעות על שליט לא נכונות - ואף מזיקות"

שר הביטחון הכחיש היום בפתח ישיבת הממשלה השבועית את הדיווחים האחרונים על פריצת דרך, או לפחות התקדמות משמעותית, בעסקת שליט. "אין יום שאנו לא חושבים על גלעד שליט ולא עוסקים בנושא - אך הידיעות לא נכונות ואולי אפילו מזיקות"

שר הביטחון אהוד ברק מצנן הבוקר את הדיווחים האופטימיים בתקשורת הזרה והערבית סביב פריצת דרך אפשרית בעסקת שליט.

"אין יום שאנחנו לא חושבים על גלעד שליט, שטובי האנשים לא עוסקים בזה", אמר ברק. "הידיעות כפי שפורסמו לאחרונה אינן נכונות - ויכול להיות שאפילו מזיקות. ככל שנמעט לדבר על זה ונתמקד בעשייה, כך ייטב".

בסוף השבוע דווח פעם נוספת על התקדמות משמעותית במשא ומתן, הפעם מפי "בכירים אירופיים". גורמים באיחוד האירופי אמרו כי ייתכן שהעברתו של שליט למצרים עשויה להתרחש "תוך ימים ואפילו תוך שעות", אך גורמים המדיניים וביטחוניים הגיבו אז כי הם "אינם מכירים כל התפתחות כזאת".

על פי המידע שהועבר מאותם הגורמים, ישנה התקדמות משמעותית בעניין שליט, וכי סוכם מתווה מסוים, על פיו בשלב הראשון יעבור שליט למצרים, אפילו בתוך שעות. המקורות אמרו כי המהלך אומת מול קהיר. מקורות נוספים הביעו ספק לגבי היתכנותה של העיסקה.

נעם שליט: "גלעד שילם את מחיר המחדלים"

בינתיים, בתל אביב, נערכה בערב חמישי הפגנה לציון יום השנה השלישי לחטיפתו של שליט. אלפים לקחו חלק בהפגנה, שמטרתה להשיב לסדר היום את נושא העסקה ושחרורו של גלעד. את ההפגנה העברנו בשידור חי באתר.

"אנו עומדים פה כדי לזעוק את זעקתו של גלעד, שלא יכול לדבר ולא יכול לזעוק מהבור האפל, ספק אם יכול לראות אור השמש", אמר הערב נועם שליט, אביו של החייל החטוף, בפתח עצרת המחאה. "ספק אם הוא יוכל לחייך את חיוכו המבוייש שהיה נסוך תמיד על פניו. בא לנו הערב להשמיע את זעקתו האילמת של גלעד", הוא הוסיף לשמע מחיאות הכפיים של ההמונים.

"גלעד שילם כבר את המחיר למחדלים המתמשכים ולכשלים שלא הוא אחראי להם. גלעד בסך הכל רצה לשרת את מדינתו שירותו קרבי שלוש שנים", אמר האב הכואב. "1,100 ימים ולילות ארוכים. אני מבקש מכל אחד מכם מכל הציבור לעצום עיניים שלוש דקות במקום שקט שבו ניתן לשמוע שום דבר מלבד דממה ולהמתין שלוש דקות. התחושה היא נצח. גלעד נמצא בעולם הזה לא שלוש דקות ולא שעות, כבר שלוש שנים ברציפות", הוא הוסיף.

נועם שליט הביע תודה למשתתפים בעצרת והביע תקווה כי "האנרגיה תגיע לגלעד ותלווה אותו עד שנזכה לראותו במהרה בבית".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?