אחרי ה-G8: גם ה"קוורטט" נגד הבנייה בהתנחלויות

אחרי שנודע כי ארגון המדינות המתועשות בעולם מתכוון לקרוא להפסקת הבנייה במאחזים, וכן את הגידול הטבעי, מצטרף גם ה"קוורטט" - המורכב בין השאר מנציגים אמריקנים ורוסים לקריאה. אותו "קוורטט" דורש מהחמאס להכיר בישראל

דורשים גם את הפסקת "הגידול הטבעי" (חדשות 2)

אחרי אובמה, ברלוסקוני, וסרקוזי - עכשיו כל שמונה המדינות המתועשות מתכוונות ללחוץ על ישראל להפסיק את הבנייה בהתנחלויות. כמה שעות מאוחר יותר, דיווחו כלי תקשורת כי גם בכוונת ה"קוורטט", המורכב מנציגי האיחוד האירופי, האו"ם, ארצות הברית ורוסיה, לצאת בקריאה דומה לישראל. את הדברים אמר דיפלומט בכיר בארגון. אותו "קוורטט" דורש, בין השאר, מהחמאס, להכיר בישראל.

שרי החוץ של ה-G8 מתכנסים באיטליה, וּמהטיוטה של הצהרת הסיכום שפורסמה בסוכנויות הידיעות, עולה כי בכוונתם לקרוא לישראל להקפיא את הבניה בּהתנחלויות, להפסיק את הגידול הטבעי ולחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים.

בנוסף, נציגי המדינות המתועשות מיהרו לגנות את אלימות המשטר באירן. הארגון דורש מטהרן לפתור במהירות את הסכסוך תוך שימוש "בדיאלוג דמוקרטי". "אנחנו מגנים את האלימות לאחר הבחירות באירן שהובילה למות אזרחים, ומבקשים מהמשטר לכבד את זכויות האדם הכוללות את חופש הביטוי", אמרו נציגי ה-G8.

הודעת ה-G8 הגיעה ימים ספורים לאחר ביטול הפגישה המדינית בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשליח ארצות הברית למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל. לפי גורמים בבית הלבן הסיבה לביטול הפגישה שהייתה אמורה להתקיים בפריז היא חוסר נכונותה של ממשלת נתניהו להקפיא באופן חד משמעי את הבנייה בהתנחלויות.