נועם שליט: גלעד שילם את מחיר המחדלים להם לא היה אחראי

אביו של החייל החטוף גלעד שלח הערב מסר לממשלה החדשה: "בא לנו הערב להשמיע את זעקתו האילמת של גלעד", אמר וזכה לעידוד עצום מהנוכחים בהפגנת המחאה מול הקרייה בתל אביב. "התחושה היא נצח, מקווים לראות את גלעד בקרוב בבית", אמר

"אנו עומדים פה כדי לזעוק את זעקתו של גלעד, שלא יכול לדבר ולא יכול לזעוק מהבור האפל, ספק אם יכול לראות אור השמש", כך אומר הערב נועם שליט, אביו של החייל החטוף, בפתח עצרת המחאה בציון יום השנה השלישי לחטיפת בנו גלעד. "ספק אם הוא יוכל לחייך את חיוכו המבוייש שהיה נסוך תמיד על פניו. בא לנו הערב להשמיע את זעקתו האילמת של גלעד", הוא הוסיף לשמע מחיאות הכפיים של ההמונים.

הערב ציינו בני המשפחה, בליווי מאות אזרחים, 1,096 ימים בהם נמצא גלעד בשבי בהפגנה שהתקיימה מול הקרייה בתל אביב. כאן באתר חדשות 2 העברנו את ההפגנה בשידור חי.

להערכת המארגנים הגיעו לעצרת כ-2000 איש, אך הצופה מן הצד היה יכול לזהות טיפוסים רבים, החל מחניכי תנועות נוער ועד חסידי ברסלב במעגל מתופפים. העצרת, שהונחתה ע"י העיתונאים אורלי וילנאי וגיא מרוז הצליחה להרטיב לא מעט עיניים בקהל. היא לוותה בקטעי וידאו רבים.

"גלעד שילם כבר את המחיר למחדלים המתמשכים ולכשלים שלא הוא אחראי להם. גלעד בסך הכל רצה לשרת את מדינתו שירותו קרבי שלוש שנים", אמר האב הכואב. "1,100 ימים ולילות ארוכים. אני מבקש מכל אחד מכם מכל הציבור לעצום עיניים שלוש דקות במקום שקט שבו ניתן לשמוע שום דבר מלבד דממה ולהמתין שלוש דקות. התחושה היא נצח. גלעד נמצא בעולם הזה לא שלוש דקות ולא שעות, כבר שלוש שנים ברציפות", הוא הוסיף.

נועם שליט הביע תודה למשתתפים בעצרת והביע תקווה כי "האנרגיה תגיע לגלעד ותלווה אותו עד שנזכה לראותו במהרה בבית".

מי שנאם גם כן באירוע מתוך ניסיונו האישי הוא חזי שי, שישב בעצמו בשבי הסורי במשך שלוש שנים ושוחרר במסגרת "עסקת ג'יבריל". באותה עסקת חילופי שבויים החזירה מדינת ישראל 1,150 מחבלים שהיו כלואים בישראל תמורת שי ושני לוחמי נח"ל נוספים. נוסף לשי נאמו גם קרנית גולדווסר, אלמנתו של אודי גולדווסר ז"ל, רבה של תל אביב ישראל מאיר לאו ורב אלוף (במיל') אמנון ליפקין שחק.

גם מקומה של תמי ארד, אשתו של רון, לא נפקד ואורלי וילנאי הקריאה מכתב בו פונה ארד לראש הממשלה:"דווקא אתה, כבן למשפחה שקולה", נכתב,"יכול לשחרר על אסירים עם דם על הידיים".

ציון זה, של יוני נתניהו, לא היה האחרון בעצרת, ובדבריו גיא מרוז פנה לראש הממשלה ואמר לו:" הייה הבן השני במשפחה המביא לשחרור שבויים", בהתכוונו לשחרור השבויים בשדה התעופה אנטבה, במבצע הנועז מ-1979.

"3 שנים עברו וכלום לא השתנה", סיכם יורי צ'רניאקוב, חברו לפלוגה של גלעד. אחיו של גלעד, יואל, הסכים עם הקביעה:" כל יום שעובר מבחינתנו זה סבל חדש, אבל כמות האנשים שהגיעה לכאן מחממת את הלב".

המחאה לשחרור שליט מתפשטת גם בעולם

קול המחאה לא יישמע רק בארץ: הקונסוליה הישראלית בניו יורק יזמה גם היא מבצע ברחבי העולם הקורא לשחרורו של שליט. בסרטון שערכו נציגי הקונסוליה צולמו ילדים ומבוגרים ממגוון מדינות כשהם קוראים את הספר "כשהדג פגש את הכריש", אותו כתב גלעד בגיל 11.

לצד ההתגייסות העולמית להעלאת המודעות, מתלווה המסר שמעביר הספר לפיו "דגים וכרישים יוכלו לשחק ביחד". בקונסוליה סבורים כי היום, בזכות המדיה החדשה והערוצים התקשורתיים שעומדים לרשותנו כמו יוטיוב, פייסבוק וטוויטר, אפשר להעביר את המסר ההומניטרי לשחרור של גלעד כמעט לכל פינה בעולם, ולוודא שנושא שחרור של שליט ימשיך להדהד בדעת הקהל העולמית.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2? 

הווידאופדיה: גלעד שליט

גלעד שליט - 3 שנים בשבי חמאס בעזה:

יואל שליט: "אף אחד לא חלם שיעברו 3 שנים"

מה יכול היה גלעד לעשות ב-3 שנים?

למען שליט: חוסמים מעברים לעזה

צפו בנועם שליט תוקף את אולמרט

אביבה שליט: מספר הימים לא נתפס

איך מצטרפים לחדשות 2 בטוויטר?