ארה"ב מחממת את היחסים עם סוריה

ברק אובמה ממשיך לאותת בחיוב לעולם הערבי. 4 שנים לאחר שקרא הממשל האמריקני לשגריר לעזוב את דמשק, החליטה וושינגטון לאייש מחדש את המשרה

שוב מאותת לעולם הערבי. ברק אובמה (רויטרס)

בעוד ארה"ב מפנה כתף קרה לישראל, לסוריה דווקא היא שולחת מסרים חיוביים. אמש החליט הנשיא האמריקני ברק אובמה להחזיר את שגריר ארה"ב לדמשק, ארבע שנים לאחר שנקרא לשוב לארצו.

מחלקת המדינה הודיעה לסורים כי בעקבות התחממות היחסים בין המדינות, החליטה וושינגטון להאיץ את הקשרים הדיפלומטיים עם דמשק. בנוסף הסבירו גורמים בממשל האמריקני, כי הכוונה לאייש את המשרה בקרוב נובעת בין היתר מרצונו של אובמה להשפיע על היציבות באזור המזרח התיכון, וניסיונותיו לשקם את היחסים עם העולם הערבי.

בתוך כך, נמשכת המחלוקת בין ירושלים לוושינגטון בסוגיית ההתנחלויות. הפגישה שהייתה אמורה להתקיים מחר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשליחו של אובמה למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל בוטלה.

נתניהו, שממשיך היום את ביקורו באירופה, ויגיע לפריז אחרי ביקור אוהד ברומא, הבהיר אתמול בפגישתו עם ראש הממשלה האיטלקי סילביו ברלוסקוני את תנאיה של ישראל להקמת מדינה פלסטינית. בינתיים, נקבע כי שר הביטחון, אהוד ברק, יצא לביקור בזק בוושינגטון בשבוע הבא כדי לנסות ולהביא לפשרה בין שני הצדדים.