ישראל: אנחנו ביטלנו את הפגישה עם מיטשל

הפגישה שהייתה אמורה להיערך מחר בפריז בין ראש הממשלה נתניהו לבין נציגו של אובמה התבטלה. הבוקר פורסם כי הסיבה היא עמדת הבית הלבן בעניין הפסקת הבנייה בהתנחלויות. מאוחר יותר אמרו בפמליית רה"מ: אנחנו יזמנו את ביטול הפגישה

בוטלה הפגישה בין נתניהו למיטשל (יוסי זילברשטיין)

עימות טרי בין וושינגטון לירושלים? לאחר שהבוקר פורסם כי פגישת נתניהו עם נציג אובמה למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל בוטלה בעקבות החלטת הבית הלבן, מבהירים בפמליית ראש הממשלה - אנחנו יזמנו את ביטול הפגישה.

לפי הדיווחים הבוקר, אנשי אובמה ביטלו את הפגישה שהייתה אמורה להתקיים מחר בפריז, ככל הנראה בשל העמקת המחלוקת בנושא ההתנחלויות בין וושינגטון לירושלים.

העיתון "ידיעות אחרונות" פרסם הבוקר כי הבית הלבן שיגר מסר חריף לנתניהו, לפיו עליו להפסיק את הבנייה בהתנחלויות, גם לא סביב נימוק הגידול הטבעי. עוד לא ברור מדוע לטענת הגורמים בסביבת ראש הממשלה נתניהו, דווקא מצידו הגיע הביטול.

לפי הדיווחים יועצו המיוחד של ראש הממשלה, יצחק מולכו, הגיע לוושינגטון בסוף השבוע בכדי לנסות לפתור את המחלוקות בין שני הצדדים. אך הפגישה המשותפת לא הניבה תוצאות והובהר לו כי ארצות הברית אינה מתכוונת להתגמש בעמדתה בנושא ההתנחלויות.

שר הביטחון אהוד ברק עתיד לטוס בשבוע הבא לביקור בזק בוושינגטון, שם ינסה להשיג פתרון חדש למשבר בין ממשל נתניהו לאובמה. בנתיים ממשיך היום נתניהו את ביקורו באירופה, ויגיע לפריז אחרי ביקור אוהד ברומא

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?