נתניהו ברומא: "מעריך את האומץ של המפגינים באירן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראש ממשלת איטליה ברומא, ושוחח עמו בין השאר גם על האירועים האלימים באירן. "העולם עכשיו רואה את הפרצוף האמיתי של שלטון אירן", אמר נתניהו והזמין את ראש הממשלה האיטלקי לנאום בכנסת. האיטלקים, מצידם, מפצירים בישראל להקפיא את הבנייה בהתנחלויות כדי להתקדם במו"מ עם הפלסטינים

"אני מעריך את האומץ של המפגינים באירן, אסור שמשטר כזה יפתח נשק גרעיני" - כך אמר אחר הצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסיבת העיתונאים שקיים עם ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני ברומא. ראש הממשלה הזמין את ברלוסקוני לנאום בכנסת, וזה השיב בחיוב.

"העולם עכשיו רואה את הפרצוף האמיתי של השלטון באירן. אני בטוח שכולם בוושינגטון - גם הנשיא אובמה, שוקלים את המצב החדש. אירן לא רק תומכת בגופים טרוריסטיים שמתנגדים לשלום - חמאס וחיזבאללה - אלא גם מדכאת את העם האירני עצמו", הוסיף נתניהו.

"אני מאמין שהאומץ אותו מפגינים האירנים העומדים מול קליעים שורקים ברחובות למען החירות הוא דבר הראוי להערצה של בני אדם חופשיים בכל מקום בעולם", כך לדברי ראש הממשלה.

מוקדם יותר התייחס שר החוץ האיטלקי, פרנקו פרטיני, לנושא הבנייה ביהודה ושומרון. "אנחנו מאוד נעריך מחווה מהצד הישראלי שתכלול הקפאה של הרחבת ההתנחלויות הקיימות", אמר פרטיני לכתבים זמן קצר לפני שנתניהו נחת ברומא. "כשהמשא ומתן ייצא לדרך, הקפאת הבנייה תהיה חשובה מאוד", הוסיף השר האיטלקי.

הנסיעה לרומא: ביבי בלי שרה

שרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לא מתלווה לבעלה בביקורו הרשמי שהחל היום בצרפת ובאיטליה בנימוק של "עומס עבודה".

לשכת ראש הממשלה הודיעה הבוקר כי "בשל עומס בלתי צפוי בעבודתה כפסיכולוגית המטפלת בילדים בעיריית ירושלים, נאלצה הגברת שרה נתניהו לבטל את התלוותה לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו בביקורו באיטליה ובצרפת".