אסד במסר לנתניהו: מעוניין לחדש את המו"מ לשלום

האם המשא ומתן עם סוריה מתחדש? לפי המסרים שמגיעים משר החוץ של הולנד, נראה שנשיא סוריה בשאר אסד מעוניין בכך. השר ההולנדי העביר את המסר לראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישה שקיימו אמש. הבוקר צפוי רה"מ לצאת לאירופה כדי להסביר את עמדותיו בסוגיית המשא ומתן עם הפלסטינים

בדרך לשולחן הדיונים? אסד מול נתניהו (חדשות 2, רויטרס)

ניצנים של תקווה: נשיא סוריה בשאר אסד העביר אמש מסר לראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיו הוא מעוניין לחדש את המשא ומתן לשלום. נתניהו קיבל את המסר מידי שר החוץ של הולנד מקסים פרהאכן, עמו נפגש הלילה.

בבוקר ייצא נתניהו לסבב פגישות מדיניות באיטליה ובצרפת, שם הוא צפוי לעסוק במסע הסברה בנוגע לעמדתו המדינית כלפי הפלסטינים. בהמשך לנאום שנשא בבר אילן לפני כשבוע, יסביר ראש הממשלה מדוע יש לעמוד על העקרונות וההתניות שהציג בנאום, על מנת לאפשר קידום רציני של תהליך השלום.

לפני כשבוע דחה הנשיא הסורי את הצעתו של נתניהו לחדש את המשא ומתן בין המדינות מ"נקודת האפס". אסד אמר את הדברים לשליח האמריקאי למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל בפגישה שקיימו השניים בדמשק.

הדברים נאמרו בתגובה למסר שהעביר מיטשל מנתניהו, בשיחות שערכו השניים לפני יותר משבוע בירושלים. השיחה עסקה ברובה בנושא הפלסטיני, אך במהלכה התייחסו הצדדים גם לסוגיית המשא ומתן עם סוריה. נתניהו אמר למיטשל כי הוא מעוניין לחדש את המשא ומתן עם סוריה "ללא תנאים מוקדמים" והדגיש כי אינו מוכן להתחייב מראש לנסיגה מלאה מרמת הגולן.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?