נתניהו לשליט: "החזרת גלעד - אחריות אישית שלי"

לקראת מלאת 3 שנים לחטיפת בנו גלעד, השתתף היום נועם שליט בישיבת סיעת הליכוד בכנסת, וקיבל התחייבות מראש הממשלה לפעול להשבת בנו. "אני רואה בכך אחריות אישית שלי ושל הממשלה", אמר נתניהו לשליט והתחייב כי יעלה את הנושא בפגישותיו הצפויות באירופה

מתחיל להפעיל לחץ על ממשלת נתניהו? שלושה ימים לפני שימלאו שלוש שנים לשביו של בנו גלעד, התארח נועם שליט בצהריים בישיבת סיעת הליכוד בכנסת. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לשליט כי הוא יעלה את נושא החזרת גלעד הביתה בפגישותיו השבוע עם נשיא צרפת וראש הממשלה האיטלקי, כפי שעשה גם בפגישתו עם הנשיא האמריקני ברק אובמה.

ראש הממשלה ביקש מאביו של גלעד למסור גם לרעייתו אביבה ולילדים יואל והדס, כי הוא הנחה את כל הגורמים המדיניים והביטחוניים "לעשות כל מאמץ" להחזרתו של גלעד בריא ושלם במהירות האפשרית, וכי הוא רואה בזה "אחריות אישית" שלו ושל הממשלה.

לאחר ישיבת סיעת הליכוד המשיך שליט לפגישה עם שר הביטחון אהוד ברק, בלשכתו בכנסת. בפגישה עדכן ברק את אביו של החייל החטוף בפרטי הפגישות שניהל אתמול במצרים.

ברק במצרים: כרגע לא מתקיים מו"מ בנושא שליט

אתמול כאמור קיים ברק שיחות במצרים עם צמרת השלטון, שם נידון בהרחבה התיווך המצרי בשיחות המו"מ לשחרור גלעד והקמת הצוות הישראלי לשיחות בראשות המתווך החדש מטעמו של ראש הממשלה חגי הדס.

"אינני יכול לתת הבטחות או הצהרות חדשות מכיוון שלא מתנהל משא ומתן ממשי עתה", ציין ברק. "יש צוות שהוקם לאחרונה על ידי ממשלתנו והם מתכוננים. כשיגיע זמנם להתחיל לעבוד אני מקווה שזה יקרה הרחק מעין הציבור על מנת להגביר את הסיכויים להגיע לתוצאות".

בין היתר נפגש ברק עם נשיא מצרים חוסני מובארק, שר המודיעין עומר סולימאן ושר ההגנה מושיר חוסיין טנטאווי. הצדדים דנו בהתפתחויות האחרונות באירן בדגש על העימותים שלאחר הבחירות ועל ההשלכות שלהם על מצרים, ישראל והמזרח התיכון כולו.