נתניהו: "אם יוחלף השלטון באירן - נוכל לדבר"

ראש הממשלה מתייצב שוב לימינם של מתנגדי אחמדינג'אד, ואף פותח צוהר לשיחות עתידיות עם אירן - אם מאבק העם יצליח ובאמת יופל המשטר. "מה שאנחנו רואים באירן זה ביטוי לרצון החזק של העם האירני", אמר נתניהו והוסיף כי הוא בטוח שהאזרחים יבחרו בהנהגה אחרת אם רק תינתן להם האפשרות

ראש הממשלה נתניהו, ארכיון (חדשות 2)

"אם השלטון בטהרן יוחלף, יתאפשרו שיחות שלום עם אירן" - כך אומר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בריאון שהעניק לעיתון הגרמני "בילד‎". נתניהו ציין כי אין סכסוך בין הציבור הישראלי לבין העם האירני, ולכן השלום אפשרי.

נתניהו לא הטיל ספק ביכולתו של העם האירני להפיל את השלטון בארצו ואמר כי הוא "בטוח שהאזרחים יבחרו בהנהגה אחרת, אם רק תינתן להם האפשרות". "אני חושב שהמסכה הוסרה מעל פרצופו האמיתי של שלטונו של אחמדינג'אד", אמר ראש הממשלה לעיתון. "מה שאנחנו רואים באירן זה ביטוי לרצון החזק של העם האירני להיות חופשיים ולחיות בחירות".

בהמשך התייחס ראש הממשלה גם למשא ומתן עם הפלסטינים. הוא אמר כי ישראל שותפה להשקפות של מדינות עולם אחרות על כך שלפלסטינים הזכות לחיות בחופשיות לצד מדינת ישראל.

"אנחנו רוצים לחיות בשלום לצידם, אבל במדינה מפורזת, כי הרי אנחנו לא רוצים עוד 'אירן' כשכנה שלנו", אמר נתניהו והוסיף כי לישראל אין כוונה לשלוט בפלסטינים. 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

מהומות באירן - סיקור מיוחד

המחאה באירן הפכה לקליפ

רגעיה האחרונים של הנערה שהפכה לסמל המהפכה

יריות בטהרן: מוסאווי פונה לאנשיו

תיעוד: שוטרים הורגים מפגינים אירנים

אלימות ברחובות ומחבל מתאבד בקבר חומייני

סרטון שהוברח מאירן: שוטרים יורים בסטודנטים

אירן מציגה: כך מטפלים במפגינים נגד המשטר

אובמה מתחמם: אנחנו צופים על הנעשה באירן