ברק יוצא למצרים לפגישה עם מובארק

שר הביטחון והנשיא המצרי צפויים לדון במשא ומתן עם הפלסטינים ובפתיחת המעברים. בנוסף ידונו השניים במאמצים לשחרורו של גלעד שליט. שר המודיעין המצרי סולימאן ישתתף אף הוא בפגישה

שר הביטחון אהוד ברק, ארכיון (חדשות 2)

שר הביטחון אהוד ברק יוצא הבוקר לביקור במצרים על פי הזמנת נשיא מצרים חוסני מובארק. השיחות בין השניים צפויות לעסוק במאמצים לקידום המגעים בין ישראל לפלסטינים.

ראש המודיעין המצרי עומר סולימאן יצטרף לפגישה בין ברק למובארק. במסגרת חידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, תידון שאלת פתיחת המעברים לרצועת עזה והגברת הפעולה המצרית נגד הברחות הנשק.

השניים צפויים לדון גם בסוגיית החייל החטוף גלעד שליט, למרות שככל הנראה אין התפתחויות חדשות בעסקה לשחרורו.

ביום חמישי הקרוב ימלאו שלוש שנים בדיוק לחטיפתו של שליט, אשר נמצא בשבי חמאס. נועם שליט, אביו של גלעד, הביע זעם על התנהלותו של ראש הממשלה הקודם אהוד אולמרט בסוגייה לשחרור בנו. "קיבלנו לא אחת נזיפות מראש הממשלה על ההתבטאויות שלנו", אמר שליט בריאיון ששודר אמש בתכנית "פגוש את העיתונות" והוסיף: "אולמרט לא עשה הכל על מנת לשחרר את בני".

לגבי התנהלותו של ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו, אמר שליט כי הוא זוכה ליחס שונה לטובה באופן דרסטי" מהיחס שקיבל מאולמרט. "הצבנו בפני נתניהו יעד לשחרורו של גלעד, שאיני יכול לחשוף מה הוא, ואני מקווה מאוד שהוא יצליח לעמוד בו", אמר שליט.

צפו בריאיון המלא עם נועם שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט

איך מצטרפים לחדשות 2 בטוויטר?