ליברמן: "ההתנחלויות אינן מכשול לשלום"

"אני אומר שוב ושוב, ההתנחלויות אינן מהוות מכשול לשלום במזרח התיכון". מזכ"ל האו"ם באן קי-מון שמע לפנות בוקר משר החוץ כי הוא אינו מוכן להקפאת התנחלויות. ליברמן הבהיר כי ישראל מוכנה לפתוח במו"מ ישיר עם הפלסטינים

שר החוץ ליברמן, ארכיון (רויטרס)

"בניית התנחלויות בגדה המערבית אינה מהווה מכשול לשלום" - כך אמר הלילה שר החוץ אביגדור ליברמן במהלך פגישתו עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון במטה האו"ם בניו יורק. במהלך הפגישה דנו השניים במשבר המדיני בטהרן, באיום הגרעיני ובהתקדמות המשא ומתן לשלום במזרח התיכון.

"ישראל מוכנה לפתוח בשיחות ישירות עם הפלסטינים", אמר ליברמן בפגישה, אך הדגיש את העמדה הישראלית לפיה הקפאה מוחלטת של ההתנחלויות אינה מתקבלת על הדעת. לדברי ליברמן "נושא ההתנחלויות מהווה תירוץ לאלו שמנסים לטרפד את מאמצי השלום".

ההתנחלויות הן אינן מכשול

ליברמן הסביר שנושא ההתנחלויות הוא רק תירוץ להקפאת המשא ומתן, "אני חושב ואני אומר שוב ושוב, ההתנחלויות אינן מהוות מכשול לשלום במזרח התיכון. אנחנו יודעים שגם לפני 1967, עוד לפני שהצבנו את ההתנחלות הראשונה, המצב היה דומה ".

לפני הפגישה עם מזכ"ל האו"ם, נפגש ליברמן באמצע השבוע עם מזכירת המדינה האמריקנית הילארי קלינטון, והדגיש בפניה את מדיניותו של ראש הממשלה נתניהו, על פיה ישראל לא מתכוונת להקפיא את ההתנחלויות, אבל פתוחה להמשך המגעים מול הפלסטינים.