קלינטון לליברמן: "עצירת ההתנחלויות - חשובה לשלום"

מזכירת המדינה האמריקנית נועדה עם שר החוץ איבגדור ליברמן. הפגישה בין השניים התאפיינה בחילוקי דעות סביב סוגיית ההתנחלויות. "עצירת ההתנחלויות חשובה וחיונית לתהליך השלום", אמרה קלינטון. ליברמן אמר כי לא יסכים להקפאה מוחלטת של הבנייה בהתנחלויות

ארה"ב ממשיכה לדרוש מישראל להקפיא את הבנייה בהנחלויות שבגדה המערבית, למעט כמה פרויקטים שכבר החלו. מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון נועדה הלילה עם שר החוץ אביגדור ליברמן בוושינגטון, אבל הוא לא התרגש יותר מדי מהמסר שלה.

הפגישה בין השניים התאפיינה בחילוקי דעות סביב סוגיית ההתנחלויות, ובסופה נותרו השניים בעמדותיהם. "עצירת ההתנחלויות חשובה וחיונית לתהליך השלום", אמרה קלינטון. ליברמן, תושב התנחלות בעצמו, הבהיר כי לא יסכים להקפאה מוחלטת של הבנייה בהתנחלויות.

קלינטון מצטרפת לדרישת נשיא ארה"ב ברק אובמה שיצא בקריאה פומבית לישראל להקפיא את הבנייה בהתנחליות. בשבוע הבא ייפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו באירופה עם השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, כדי להמשיך ולדון בנושא.

למרות הכל: הבנייה בהתנחלויות נמשכת

אמש פירסמנו כי בעוד ראש הממשלה אומר לנשיא אובמה שיש צורך בבנייה בהתנחלויות לצורך ריבוי טבעי , מסתבר שיש בהתנחלויות תנופת בנייה של ממש שרובה מיועדת לקלוט דווקא משפחות חדשות ועולים חדשים, זאת כשבשטח לא עומדים לא מעט בתים ריקים.

"אין לנו כוונה לבנות יישובים חדשים, אבל יש צורך לאפשר לתושבים לחיות חיים נורמלים", אמר השבוע ראש הממשלה נתניהו בנאומו המדיני באוניברסיטת בר אילן. אלא שהגידול הטבעי שמחייב בנייה בהתנחלויות, עליו מדבר נתניהו, אינו מסתדר עם הדירות הריקות שמצאנו במקום.

תנופת הבנייה קיימת בתקופה האחרונה בכל ההתנחלויות ברחבי יהודה ושומרון: בשילה, בנחליאל, בכוכב יעקב וגם בעלי, שם מצד אחד יש קראוונים ריקים, ומצד שני מיישרים את השטח. כנראה שגם בעלי מחפשים את הריבוי הטבעי.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

הווידאופדיה: בנימין נתניהו

הווידאופדיה: ברק אובמה