נועם שליט חזר לאוהל המחאה בי-ם

אביו של החייל החטוף שב למאהל מול בית ראש הממשלה, ביום ה-1086 לחטיפתו של גלעד. על נתניהו אמר "הממשלה הזאת קיימת חודשיים וחצי ורק עכשיו מתחילה הפעילות. זה איחור גדול", על המתווך החדש: "אני מקווה שזה יביא לצונאמי שיביא לשחרורו של גלעד". מוקדם יותר נפגש שליט עם ג'ימי קרטר, שהעביר מכתב שכתבו ההורים לחמאס

כמעט 3 שנים שגלעד שליט נמצא בשבי, והמאהל מול בית ראש הממשלה עדיין עומד על תילו. למרות זאת, עושה רושם שגם מבין חלק מהמתנדבים חלה שבירה מסוימת. אולי לאחר רגעי השיא והשפל לקראת סוף עידן אולמרט במשרד ראש הממשלה, אז נראה לפרקים כי הסוף הטוב מתקרב - עד להודעתו של אולמרט כי אינו מתכוון לשחרר את גלעד שליט עקב המחיר המוגזם שנדרש ממנו.

הערב, ביום ה-1086 לנפילתו בשבי של גלעד, חזר נועם שליט למאהל בו שהה בשלהי תקופת ראש הממשלה הקודם, והתייצב מול חבורת מתנדבים שברובם תמכו וחיזקו אותו. מוקדם יותר היום נפגש שליט עם נשיא ארה"ב לשעבר ג'ימי קרטר, שהעביר מכתב שהוא ואביבה כתבו לידי חמאס.

במסיבת עיתונאים שקיים בעזה לאחר הפגישה עם שליט אמר קרטר "אני משוכנע ששליט חי, ושמצבו טוב".

יחד עם קולות התמיכה במאהל, נשמעו גם קולות נוספים אשר קראו לו "רכז את המאבק מול בית ראש הממשלה ואל תתפתה אחרי הצעות של משרדי פרסום או פעילויות שמרפות את ידינו".

בהמשך הפגישה התייחס נועם לתקופה החדשה: "התחלפה ממשלה, אולמרט נכשל, לא חושב שיש מישהו שחולק על זה. יש ראש ממשלה חדש ואנחנו הורדנו את הפעילות מאז, צריך לזכור שהממשלה התחילה באיחור גדול. הממשלה הזאת קיימת חודשיים וחצי ורק עכשיו מתחילה הפעילות".

"מקווה שהמתווך יביא צונאמי שיביא לשחרור גלעד"

עוד התייחס נועם שליט למתווך החדש של נתניהו לעניין גלעד, חגי הדס, שנכנס לתפקידו לפני שבועות ספורים. "אני מתרשם שהמתאם שמינה ראש הממשלה הוא מינוי מוצלח, הוא אדם נמרץ ומאוד יצירתי ואני מקווה שזה יביא לרוח חדשה, צונאמי שיביא לשחרורו של גלעד".

"הדגש שלנו כמשפחה זה שאין לו את כל הזמן שבעולם", הוסיף שליט. "הוא אמנם חדש בעניין, הוא צריך לסיים, לא להתחיל מהתחלה. הוא הפנים את זה וגם ראש הממשלה הפנים את זה ואני מקווה שזה יתורגם למעשים".

הפעילות הבאה של המטה לשחרור גלעד שליט מתקיימת ביום ג', 23 ביוני. קבוצת "צבא החברים של גלעד שליט" יורדת להפגין במעברי הגבול עם רצועת עזה, קרני-נחל עוז, ארז וכרם-שלום.