לקראת הנאום המדיני של נתניהו: ג'ורג' מיטשל הגיע לארץ

השליח האמריקני למזרח התיכון נחת הלילה בישראל לסדרת פגישות עם רה"מ, שר הביטחון ושר החוץ. מחר ייצא לרשות הפלסטינית. לקראת הגעתו של מיטשל קיימו אמש רה"מ נתניהו ונשיא ארצות הברית ברק אובמה "שיחת פיוס" בטלפון

סוף למשבר? השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל הגיע הלילה לישראל לסדרת פגישות עם ההנהגה הישראלית. היום צפוי מיטשל להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק וגם עם שר החוץ אביגדור ליברמן. בהמשך היום ייפגש מיטשל גם עם נשיא המדינה שמעון פרס. מחר צפוי מיטשל לצאת לרשות הפלסטינית ולהיוועד בין השאר עם יו"ר הרשות אבו מאזן.

מיטשל שב לביקור באזור כחודשיים בלבד מאז ביקר כאן לאחרונה. לאחר השבעת ממשלת נתניהו הגיע לארץ השליח האמריקני, על רקע התבטאויותיו המסעירות של השר ליברמן עם כניסתו לתפקיד.

 

לקראת הגעתו לארץ, קיימו אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארצות הברית ברק אובמה "שיחת פיוס" בטלפון. בלשכת ראש הממשלה כינו את השיחה "חיובית", והסתפקו בלציין כי השיחה עסקה "בשורה של נושאים".

בין היתר, עדכן נתניהו את אובמה על כוונתו לשאת בתחילת השבוע הבא נאום מדיני, בו הוא מתכוון לפרוס את קווי מדיניותו להשגת שלום וביטחון. "הנשיא אובמה אמר שהוא מצפה לשמוע בעניין את הנאום", נמסר מלשכת ראש הממשלה. בסיום שיחת הטלפון סיכמו שני המנהיגים להמשיך ולשמור ביניהם על קשר פתוח ורצוף.

אתמול כבר רמז שר הביטחון, אולי לקראת הפגישה עם שליח ארה"ב, על מה שיכול להתפרש כשינוי במדיניות ממשלת נתניהו. "אנחנו צריכים לברך את היוזמה להסדר אזורי שמביא אובמה", אמר ברק בפתח ישיבת מפלגתו. "הממשלה מחויבת לכל ההסכמים שחתמו ממשלות קודמות, ביניהם מפת הדרכים בה מופיע במפורש עיקרון שתי המדינות". עד עתה נמנעה הממשלה מלהתחייב לעיקרון זה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

כתבות נוספות בנושא:

 

ברק: לא הייתי מנסח את הדברים כמו אובמה

ישראל מגיבה לנאום אובמה

ברק מנסה להרגיע את הלחץ האמריקני 

 

הווידאופדיה: בנימין נתניהו

הווידאופדיה: ברק אובמה