אובמה: "מצפה לנאום נתניהו"

נשיא ארה"ב ברק אובמה וראש הממשלה נתניהו שוחחו אמש טלפונית, בשיחה שהוגדרה "חיובית". בין השאר, דיברו השניים על כוונתו של נתניהו לשאת בשבוע הבא נאום מדיני. מחר יתחיל ביקורו של שליח אובמה למזה"ת ג'ורג' מיטשל בישראל

נתניהו ואובמה. ארכיון (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארצות הברית ברק אובמה שוחחו אמש בטלפון - כך נמסר מלשכת ראש הממשלה.

"השיחה הייתה חיובית ועסקה בשורה של נושאים", אמרו בלשכה. בין היתר, עדכן נתניהו את אובמה על כוונתו לשאת בתחילת השבוע הבא נאום מדיני, בו הוא מתכוון לפרוס את קווי מדיניותו להשגת שלום וביטחון.

מלשכת נתניהו נמסר כי "הנשיא אובמה אמר שהוא מצפה לשמוע בעניין את הנאום". בסיום שיחת הטלפון סיכמו שני המנהיגים להמשיך ולשמור ביניהם על קשר פתוח ורצוף.

הלילה כבר נחת שליחו של אובמה למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, בישראל. הבוקר מיטשל ייפגש עם שר הביטחון אהוד ברק ובהמשך היום ייפגש מיטשל עם שר החוץ, אביגדור ליברמן. ביום רביעי הוא צפוי לערוך סדרת פגישות ברשות הפלסטינית.

אתמול כבר רמז שר הביטחון, אולי לקראת הפגישה עם שליח ארה"ב, על מה שיכול להתפרש כשינוי במדיניות ממשלת נתניהו. "אנחנו צריכים לברך את היוזמה להסדר אזורי שמביא אובמה", אמר ברק בפתח ישיבת מפלגתו. "הממשלה מחויבת לכל ההסכמים שחתמו ממשלות קודמות, ביניהם מפת הדרכים בה מופיע במפורש עיקרון שתי המדינות". עד עתה נמנעה הממשלה מלהתחייב לעיקרון זה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

כתבות נוספות בנושא:

ברק: לא הייתי מנסח את הדברים כמו אובמה

ישראל מגיבה לנאום אובמה

ברק מנסה להרגיע את הלחץ האמריקני