ברק: "הממשלה מחויבת לפתרון שתי המדינות"

לא ברור אם העניין תואם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, או אם מדובר בדעתו האישית בלבד, אך שר הביטחון כבר מוכן לקבל את שליחו של אובמה: "הממשלה מחויבת לכל ההסכמים שחתמו ממשלות קודמות", אמר שר הביטחון בפתח ישיבת סיעת העבודה

אהוד ברק היום (חדשות 2)

ערב הגעתו של ג'ורג' מיטשל, שליח אובמה למזרח התיכון, רומז היום שר הביטחון אהוד ברק על מה שיכול להתפרש כשינוי במדיניות ממשלת נתניהו.

"אנחנו צריכים לברך את היוזמה להסדר אזורי שמביא אובמה", אמר ברק בפתח ישיבת מפלגתו. "הממשלה מחויבת לכל ההסכמים שחתמו ממשלות קודמות, ביניהם מפת הדרכים בה מופיע במפורש עיקרון שתי המדינות". עד עתה נמנעה הממשלה מלהתחייב לעיקרון זה.

שר הביטחון הגיב לראשונה גם על ניסיון הפיגוע הבוקר. "לא מן הנמנע שהיה ניסיון לחטוף חייל", אמר ברק. "בפעולה מבצעית, תכליתית ויעילה סיכל הבוקר צה"ל פעולה שנועדה לעשות פיגוע כבד על הגדר. אני מקווה שפעולות כאלה בעתיד יגמרו בצורה כזאת של תוצאה".

על הפסד חיזבאללה בבחירות בלבנון אמר ברק כי "ניצחון המתונים זה סימן חיובי", אמר ברק אבל דאג לצנן את ההתלהבות: "צריך לבדוק את הממשלה שתוקם ואת יכולתה לאכוף סדר, ולמנוע מחיזבאללה פעילות בכל לבנון".

לבני: "השבת אינה נחלתה מישהו"

בפתח ישיבת מפלגת הקדימה, בחרה יו"ר המפלגה ציפי לבני להתייחס דווקא לנושאים אזרחיים, ובראשם התפרעות החרדים בירושלים וגם חוק הזוגיות שנשכח קצת בחודשים האחרונים.

"האירוע האלים נגד שוטרים ראוי לכל גינוי וטיפול", אמרה יו"ר האופוזיציה. "זה לא יכול לעבור על סדר היום. השבתה אינה נחלתו של מישהו. אלימות נגד שוטרים היא דבר בלתי נסבל".

לבני דאגה גם להזכיר שבתעמולת הבחירות בפברואר דובר רבות על חוק הזוגיות. נושא, שכמו נושאים רבים נשכח לחלוטין יום אחרי הבחירות. "התחייבנו לקדם את התליך החקיקה", אמרה לבני. "אנחנו מצפים שמי שתמך בחוק הזה ימשיך לתמוך גם אחרי הבחירות ושאלו לא היו הבטחות שווא, קדימה מחוייבת לקהל המצביעים שלה".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

כתבות נוספות בנושא:

ברק: לא הייתי מנסח את הדברים כמו אובמה

ישראל מגיבה לנאום אובמה

ברק מנסה להרגיע את הלחץ האמריקני